Stop obrażaniu Kościoła!

Apeluję i proszę media chcące uchodzić za prawicowe o to, by nie tolerowały na swoich stronach internetowych wypowiedzi i komentarzy obrażających hierarchów Kościoła. Mam nadzieje, że podobne stanowisko zajmą wszyscy politycy prawicy naszego regionu. Człowiekiem prawicy nie jest ten, co jest blisko Kościoła przed wyborami i podczas dożynek.

Od kilku dni na wielu stronach chcących uchodzić za prawicowe, przede wszystkim na niezalezna.pl trwa festiwal antykościelnych wypowiedzi. Redakcja toleruje umieszczanie w komentarzach najbardziej ohydnych treści szkalujących abpa Józefa Michalika za podpisanie kilka dni temu Porozumienie. Hierarcha wyzywany jest od agentów, przypisywane są mu najbardziej niskie pobudki. Treści takie nie dziwiłyby na stronach o profilu lewicowym, czy liberalnym. Jednak niezalezna.pl chce uchodzić za medium prawicowe.

Tego typu wypowiedzi i komentarze naruszają rzecz jasna dobra osobiste. Zapewne wysłanie stosownego przedsądowego wezwania zmusiłoby redakcję do ich usunięcia. Wydaje się jednak, że w stosunkach między polskim Kościołem a mediami chcącymi uchodzić za prawicowe nie powinno być konieczności sięgania po takie środki. Naruszające prawo komentarze powinny być usuwane przez redakcję z samego poczucia przyzwoitości.

Apeluję, by redakcja niezależnej.pl i innych portali chcących uchodzić za prawicowe, a tolerujących dotychczas tego typu treści, podjęły w końcu stosowne działania.

Liczę również na to, że wszyscy politycy naszego regionu poprą moje stanowisko. Wierzę, że nie pozwolimy na obrażanie i lżenie przedstawicieli naszego Kościoła. Księżom biskupom nie przystoi szamotać się z mediami – właśnie od tego mają nas, katolików uczestniczących w życiu publicznym.

Pozdrawiam,

Kazimierz Jaworski

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Stop obrażaniu Kościoła!”

  1. Wreszcie wychodzi szydło z worka. Miejmy nadzieje że Kościół hierarchiczny nie „wymięknie” przed rozhisteryzowanym „kościołem chtoniczno-tellurycznym”.

  2. Zdaniem pewnych środowisk, chrześcijaństwo jest dodatkiem do polskości a Kościół jest dobry tylko wtedy, gdy przyjmuje postawę służebną wobec obozu „prawdziwych patriotów”. O tym trzeba głośno mówić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *