Syjamski trojaczek zabójcą samca alfa

Trwa ofensywa Ziobrystów. Tym razem, dowodzi nią nowy nabytek młodego klubu, Ludwik Dorn. Chodzi o pierwsze w historii Unii ogólnoeuropejskie referendum. Ma dotyczyć zawieszenia funkcjonowania szkodliwego dla Polski pakietu klimatycznego. Inicjatorzy muszą zebrać milion podpisów w siedmiu unijnych krajach członkowskich.

To niewątpliwie historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy bowiem formacja polityczna decyduje się na skorzystanie z narzędzia, które daje obywatelom Unii Traktat z Lizbony. Niewątpliwie trzeba wyrazić uznanie dla błyskotliwości Ludwika Dorna. Myślę że to pomysł na miarę skonstruowania obecnego naszego systemu politycznego. To że jest on dzisiaj tak stabilny i szczelny zawdzięczamy właśnie byłemu Marszałkowi. To on ukształtował polską scenę polityczną ostatniego dziesięciolecia. Dziś sięga po pomysł podobnej miary. Pomysł, który daje Ziobrystom kilka korzyści.

Po pierwsze, przenosi europejskie wpływy liderów Solidarnej Polski na nasz rodzimy grunt, czyniąc z nich skuteczne narzędzie krajowej polityki.

Po drugie inicjatywa Dorna odnosi się do jednego z najważniejszych problemów przed, którymi w najbliższym czasie może stanąć Polska. Przed problemem jej dalszego gospodarczego wzrostu.

I wreszcie po trzecie, po raz kolejny pokazuje , że to Solidarna Polska a nie PiS, nie tylko potrafi być ośrodkiem jedności prawicowej opozycji, ale też potrafi być opozycją merytoryczną. Okazuje się więc, że Ludwik Dorn jest nie tylko twórcą obecnej potęgi PiS-u ale może też być jego grabarzem. Tak bowiem jak jałowa opozycja utrzymuje dziś swoje wpływy w elektoracie wyłącznie dzięki skonstruowanemu przez Dorna systemowi, tak też u źródeł jej klęski może być polityczna pomysłowość  trzeciego bliźniaka. W tym też sensie dokonana u schyłku rządu Jarosława Kaczyńskiego operacja rozdzielenia syjamskich trojaczków może być zabójcza.  Zabójcza dla Jarosława Kaczyńskiego- niegdyś samca alfa tego politycznego tercetu.

www.facebook.com/flibicki

Jan Filip Libicki

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Syjamski trojaczek zabójcą samca alfa”

  1. Mam poważne obawy, czy SP nie okaże się kolejna, po PiS(dz)ie, żydomasońską jaczejką na polskiej prawicy. Osobiscie nie ufałbym nikomu, na kogo kiedykolwiek spłyneła łaska masońskich bliźniaków z Żoliborza. Dotyk Kaczora czyni nieczystym, :-). Apage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *