Tim Pawlenty oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę do nominacji prezydenckiej

Były gubernator stanu Minnesota Tim Pawlenty, polityk polsko-niemieckiego pochodzenia, oficjalnie zgłosił w poniedziałek swoją kandydaturę do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Republikańskiej (GOP) w wyborach w 2012 r.

Według sondaży Pawlenty ma na razie tylko kilkuprocentowe poparcie wyborców swej partii i ustępuje kilku innym kandydatom. Z sytuacji w GOP wynika jednak, że jego notowania powinny rosnąć i eksperci wymieniają go jako jednego z głównych faworytów w wyścigu do nominacji.

Pawlenty, syn imigranta z Polski i Niemki, uchodzi za umiarkowanego Republikanina, choć ostatnio podkreśla swoje konserwatywne poglądy w takich sprawach jak aborcja, rola religii w społeczeństwie i dyscyplina fiskalna.

Jego największym atutem jest to, że był republikańskim gubernatorem w Minnesocie, stanie liberalnym, tradycyjnie głosującym na Demokratów. Zbierał tam bardzo dobre oceny – odchodząc z urzędu zostawił zrównoważony budżet bez podnoszenia podatków.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/337187,tim-pawlenty-oficjalnie-zglosil-swoja-kandydature-do-nominacji-prezydenckiej.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *