„To wystąpienie prezydenta było szokiem”

Europosłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Joanna Senyszyn, na swoim blogu w Onet.pl. w ostrych słowach skomentowała wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Parlamencie Europejskim. – Przewodniczący PE, prof. Jerzy Buzek, przedstawił prezydenta Rzeczypospolitej, Bronisława Komorowskiego, jako swojego przyjaciela, człowieka wiekowego, który „gdy Polska nie była niepodległym krajem” działał w konspiracji (…). Po takiej reklamie, szokiem było całkowicie bezpłciowe wystąpienie prezydenta – napisała europosłanka.

– Zasadniczo poprawne, choć nazbyt historyczne – tak posłanka Senyszyn oceniła wystąpienie prezydenta. – Zaczął od zachwytów nad sobą i swoją działalnością w postaci wydawania podziemnego pisemka ABC (Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne). Następnie wyraził radość, że od konspiracyjnego pisemka można przejść do Parlamentu Europejskiego. W dodatku jako prezydent III RP. To twierdzenie o tyle niebezpieczne, że pomija udział premiera Tuska i może stanowić zachętę do działalności podziemnej – dodała.

Joanna Senyszyn stwierdziła również, że przemówienie prezydenta było nagrodzone oklaskami na stojąco, a nie owacją. – I nie dlatego – jak komentują niektórzy – że było takie znakomite, ale taki jest po prostu zwyczaj. Zadziałał europejski savoir vivre – podsumowała europosłanka SLD.

Równie krytyczny w ocenie wystąpienia prezydenta był Ryszard Czarnecki (PiS), który na swoim blogu w Onet.pl. napisał, że „Bronisław Komorowski mógłby dać ogłoszenie do gazet, TV i radia, ogłoszenie to miałoby następującą treść: »Jakiejkolwiek charyzmy potrzebuję od zaraz. Cena nie gra roli!«”.

Prezydent Bronisław Komorowski w Parlamencie Europejskim

Bronisław Komorowski wystąpił dziś w Parlamencie Europejskim. W swoim przemówieniu cofnął się wspomnieniami do czasów studenckich, kiedy to, jak mówił, „miał nadzieję, że kiedyś Polska i inne kraje będą mogły uczestniczyć w procesach, od których kraj był oddzielony złymi wyrokami historii”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/to-wystapienie-prezydenta-bylo-szokiem,1,4848066,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„To wystąpienie prezydenta było szokiem””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *