Janusz Palikot:

Janusz Palikot proponuje też, by na najbliższe dwa lata powołać rząd fachowców. Jak dodaje, nawet jeśli jego partia nie wejdzie do koalicji, będzie mogła na nią wpływać i wymuszać część zmian. – Przykład PSL pokazuje, że jest to możliwe (…) zablokowali reforme KRUS, wprowadzili zmiany w OFE – powiedział.

Palikot uważa, że uda mu się wprowadzić do Sejmu 25-35 posłów, a będzie to zależeć m.in od tego ile partii wejdzie do parlamentu.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/450471,Janusz-Palikot-popre-kazda-koalicje-bez-PiS

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Janusz Palikot:

– Idę do wyborów po to, żeby Polska dokonała skoku cywilizacyjnego. Polityka dotychczas rozwijała skrzydła, a chodzi o to, żeby poleciała. Chcę być dopalaczem Tuska – tak o swoich planach mówił w „Faktach po faktach” Janusz Palikot, lider Ruchu Palikota.

– Jestem przekonany, że będziemy w parlamencie. Podstawowym marzeniem jest to, żeby Polska była państwem nowoczesnym. Uważam, że Donald Tusk, jako premier niesparaliżowany Grzegorzem Schetyną, może coś zdziałać. Mnie się Platforma (Obywatelska – red.) nie podoba, dlatego z niej wyszedłem. Ale Tusk i Platforma to nie to samo – dodał przewodniczący Ruchu Palikota.

Polityk podkreślił, że premier Donald Tusk zawiódł. Postawił jednak pytanie, kto mógłby zająć jego miejsce. – Napieralski, który dwa razy miał możliwość dyskutować z Tuskiem i nie przyszedł? Kaczyński, który w ogóle nie chciał dyskutować? – zapytał były poseł PO.

– Jesteśmy realistami, wiemy, że nie będę rządził samodzielnie – stwierdził. – Platforma wygra wybory, pytanie kto będzie trzecią siłą. Czy SLD nią będzie? Nie. Czy PSL? Nie. Może nią być Ruch Palikota.

Janusz Palikot wspomniał również w „Faktach po faktach” o swojej rozmowie z Donaldem Tuskiem z 6 sierpnia 2011 roku. – Rozmawialiśmy kilka godzin. Mówiłem mu, że jestem zdecydowany na odejście. Powiedziałem: wychodzę, buduję swoje, zobaczymy, co będzie. Nie palmy mostów – stwierdził.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/chce-byc-dopalaczem-donalda-tuska,1,4848131,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *