Towarzysze walki

Tekst ma charakter informacyjny. Tłumacz, a także redakcja portalu www.konserwatyzm.pl nie utożsamiają się z poglądami sir Oswalda Mosley’a.

Bracia, Czarne Koszule, moi towarzysze walki!

Nasza walka toczy się o dusze. W tej walce będziemy szli razem aż do zwycięstwa. Stoi przed nami ciężkie zadanie, ponieważ walczymy o coś wspaniałego. Piękne idee nie są łatwo osiągalne. Walczymy o nic innego, jak o rewolucyjnego ducha dla naszego ludu. Musimy być odpowiedzialni za naszą misję. Czarne Koszule są tymi, którzy zostali powołani do prowadzenia narodu w nową, wyższą cywilizację.

Czarne Koszule dzięki rewolucji będą służyć swojemu państwu. Musimy zawsze posiadać cechy prawdziwych rewolucjonistów. Nie są to cechy, które obserwujemy u ludzi starego porządku partyjnego, będących, jak chorągiewki, na wietrze opinii publicznej. Uszczęśliwieni małymi sukcesami, załamani małym niepowodzeniem, plotkujący i rozmawiający o projektach na najbliższe pięć minut. Przepychający się o miejsce w parlamencie, ale nie służący społeczeństwu. Bez lojalności, wytrzymałości oraz stałości, które są cechą charakterystyczną finansowo – demokratycznej polityki. To jest przeciwieństwo socjalizmu narodowego.

W prawdziwej rewolucji pierwszą cechą jest wytrwałość. Stałość, wierność sprawie i przyjaciołom, człowieczeństwo i stabilność natury. To są właściwości prawdziwej Brytanii i prawdziwej rewolucji. W naszym ruchu wspaniały charakter Brytanii odrodzi się na nowo. W związku z tym wiążemy swoje przeznaczenie z Brytanią. Nie dbamy o to, czy wygramy jutro rano, czy na końcu ery naszej pracy i walki. Dla nas kalkulacje małego człowieka nic nie znaczą. Jedyne co nas interesuje (o co dbamy) to nasze zwycięstwo, ponieważ Brytania żąda tego i żadna siła na ziemi nie może tego powstrzymać.

Zadania, które otrzymaliśmy będziemy wykonywać również w przyszłości. Uderzenia, ciosy które przyjęliśmy będziemy ciągle przyjmować. Zwycięstwa, które osiągnęliśmy będziemy nadal osiągać. Zwycięstwa większe, o których Brytyjczycy nigdy wcześniej nie słyszeli. Będziemy iść poprzez dobro i zło, dopóki nie wygramy, to jest charakter prawdziwej rewolucji. W wielkich chwilach, najważniejszych zadań i decyzji łatwo jest utrzymać ten charakter, tak samo, jak w okresie szczególnego poświęcenia. Jednak nie jest to takie proste w codziennej pracy. Jest to coś więcej, w walce wszyscy jesteśmy razem, chciałbym być z każdym z was. Chciałbym być z każdą aktywną grupą, która niesie naszą ideę na każdą nową ulicę. Chciałbym być przy każdej kobiecie i każdym mężczyźnie podczas ciężkiego, ale ważnego obowiązku przewodzenia lokalnym wspólnotom, za które są odpowiedzialni.

Ci, którzy przyjmą te zadania, tysiące, które się poświęcą, poprowadzą ludzi w ich domach i na ulicach, wygrają rewolucję. W tym zadaniu nie mogę być fizycznie z każdym z was na co dzień. Ale duszą będę zawsze z wami. Ponieważ ta praca jest dedykowana wszystkim Czarnym Koszulom, wygrajcie Brytanię, której poświęciłem swoją duszę. Razem rozpalimy ogień, którego ateiści nie ugaszą. Strzeżcie świętego płomienia, moi bracia, Czarne Koszule, dopóki nie oświeci całej Brytanii i nie rozjaśni nowej ścieżki ludzkości.

Oswald Mosley
Czerwiec 1938

T.K.

Tekst przemówienia w wersji anglojęzycznej jest dostępny tu: http://www.youtube.com/watch?v=sGrkCjn4uTo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Towarzysze walki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *