Tusk boi się buntu w Polsce?

Dzisiejsze exposé Donalda Tuska jest szeroko komentowane w sejmowych kuluarach. Poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS) przyznał, że słuchając premiera czuł pewien dysonans. Jego zdaniem Tusk przeczuwa, że w Polsce mogą wybuchnąć niepokoje społeczne i dlatego chce wzmocnić siły policji i wojska.

– Mam trochę mieszane uczucia i pewien dysonans. Jakby premier przewidywał, że podwyższenie wieku emerytalnego może spowodować niepokoje społeczne i dlatego trzeba wzmocnić formacje policyjno-wojskowe – mówił Mularczyk dla TVN 24.

Lewa strona sceny politycznej też nie pozostawiła na premierze suchej nitki ustami Ryszarda Kalisza nazywając exposé „wygłoszonym przez historyka, który spotkał się z księgowym”. Z drugiej strony Kalisz podkreślił dobry PR premiera.

Robert Biedroń był niezadowolony z faktu, że premier nie odniósł się do sprawy krzyża w Sejmie. – Kwestia krzyża jest sprawą fundamentalną. Jak mamy głosować nad zniesieniem Funduszu kościelnego, kiedy posłowie widzą nad swoją głową krzyż? – pytał polityk.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-boi-sie-buntu-w-polsce-wzmacnia-wojsko,1,4911171,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *