Tusk: mam nadzieję, że Kaczyński nie ucieknie od decyzji

Premier Donald Tusk zadeklarował, że jest przygotowany do spotkania liderów dwóch partii – PO i PiS. – Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński nie ucieknie od tych decyzji i możemy się umówić na podsumowanie tej debaty – powiedział.

– Jestem przekonany, że dawno nie było tak ważnych wyborów politycznych jakie odbędą się w październiku. Istotą tej kampanii powinno być uczciwe twarde rozliczenie rządzących oraz uczciwa i twarda debata o tym, co dla Polski najważniejsze. Ja takie wyzwanie rzucam opozycji, jesteśmy przygotowani do otwartej rozmowy przed kameramidowolnej stacji telewizyjnej – zapowiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej.

Premier zaproponował, aby od następnego tygodnia zaczęły się debaty. – Proponuję, żeby na początek stanęli przeciwko sobie minister Rostowski i przedstawiciel PiS, minister Sikorski i pani Fotyga. I tak każdego dnia, aż do weekendowego spotkania liderów tej partii – wyjaśnił.

Dodał, że ma nadzieję, że Jarosław Kaczyński „nie ucieknie od tej debaty”. – To jest też dobra okazja, żeby Kaczyński podjął jakiekolwiek decyzje – powiedział premier.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/tusk-chce-debat-z-pis-rzucam-opozycji-wyzwanie,1,4825977,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *