„Tusk Ty matole twój rząd obalą kibole”

[aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„Tusk Ty matole twój rząd obalą kibole””

 1. Zamknięcie stadionów Lecha Poznań i Legii Warszawa, dwóch najnowocześniejszych i najbardziej bezpiecznych stadionów w Polsce ma wymiar stricte polityczny. Nie chodzi o walkę z bandytami stadionowymi, ale o zemstę matołka Tuska na kibicach Lecha i Legii, którzy w mecz tych dwóch drużyn, gdy TVP2 transmitowała ten mecz wywiesili transparenty krytykujące rząd i na dodatek przypominające stalinowskie korzenie rodzinki Szechterów vel Michników. Tym samym Donek przeliczył się, bo kibice to nie politycy i wali ich PijaR oraz medialny wizerunek. Poszli na maxa (media pokazały już hasła „Donek matole! Twój rząd obalą kibole”) a szykują się o wiele ciekawsze akcje w skali ogólnopolskiej. M.in. na początku czerwca przed, w trakcie i po meczu Polska- Argentyna w Warszawie Donek może spodziewać się manifestacji jakiej Warszawa dawno nie widziała. DONEK! BÓG WYBACZA- LEGIA NIGDY!

 2. @Arkadiusz Meller. Tak, ten prowadzący protest, to „Staruch”.W chwili obecnej najsławniejszy Piotr w Polsce;-) pozdrawiam

 3. „Staruch” jak widać na załączonym filmiku istne zło wcielone;))) Ciekawie by było, gdyby Piotr wystartował w wyborach i uzyskał mandat. Wyobrażacie sobie miny tych na Czerskiej:))) Donek chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z kim zadarł i jakie to może mieć dla niego konsekwencje. Dzisiaj wiceminister Rapacki stwierdził, że w Polsce należy jeszcze nałożyć 1000 zakazów stadionowych. Zupełnie jak u Sowietów: „w obłasti jest tysiąc faszystów-złapać!” . http://www.youtube.com/watch?v=TGhT7D6JkeU&feature=channel_video_title

 4. @Łukasz Wielicki Dokladnie tak jest.Rzad paryski , choc lewica zaciekle od lat walczy przeciw kibicom jednego z klubow (PSG) nidgy sie na takie prowokacyjne posuniecie nie zdobyl. To swiadczy o potedze Szechtera i o wasalizacji rzadu z siedziba w Warszawie wobec GW. Serdeczne pozdrowienia i niech Panowie na siebie jednak uwazaja.

 5. @Arkadiusz Meller „Donek zapomniałeś, jak ze szlaufem latałeś?” Do czego aluzja jest ten slogan?

 6. @Antoine Ratnik Dziękuję Panu za dobre słowa i za kilka zdań nt kibiców PSG. Z tego co wiem, to oni mają taką silną ekipę kibicowską, która nazywa się „West Side Boys” i są oni orientacji prawicowej. Jeśli chodzi o hasło: „Donek zapomniałeś, jak ze szlaufem latałeś?”, to jest aluzja do młodzieńczych lat matołka Tuska, gdy sam był kibolem Lechii Gdańsk. Redaktor Tomasz Wołek, gdy się zapomniał w 2007 r., podczas programu w TVN24 opowiedział jak Donald Tusk bił kibiców Zawiszy Bydgoszcz wężem ogrodowym zwanym potocznie „szalufem”. To jest jeden z przykładów hipokryzji tego matołka piastującego stanowisko premiera. Nie pamięta wół jak cielęciem był. Pozdrawiam.

 7. „Staruch” na tym filmiku to istne zło wcielone;))) A tak serio to Donek, chyba do końca nie wie z kim zadarł. Fajnie jakby Staruch uzyskał mandat poselski, wyobrażacie sobie Państwo jakie miny mieliby na Czerskiej:))) Ciekawie wypowiedział się dziś min.Rapacki stwierdzając, że w Polsce należy nałożyć jeszcze 1000 zakazów stadionowych. Mamy naprawdę super władzę, ona z góry wie ile osób w danym roku popełni określone czyny. Po co sądy, materiał dowodowy, najlepiej założyć sobie coś apriori i konsekwentnie realizować wytyczone cele. Całkiem jak za Stalina!!!

 8. Decyzja o tym, czy na stadion kogoś wpuścić czy nie wpuścić, powinna należeć tylko i wyłącznie do właściciela tego stadionu. Kropka.

 9. Fascynacja kibolami na portalu p. Wielomskiego mnie fascynuje. To jest ten prawdziwy konserwatyzm? A staruch to zwykły chuligan . Ma proces o pobicie piłkarzy.

 10. @Arkadiusz Meller. „Aresztowanie” Starucha, to groteska i jaja jak cały ten rząd. Wyglądało to tak: razem ze swoim adwokatem Staruch dobrowolnie poszedł zgłosić się na policję i gdy wchodził czterech policjantów „z narażeniem życia” rzuciło się na człowieka, który wg. matołka Donalda Tuska jest największym złem w Polsce. Po tej „bohaterskiej” akcji policjanci wprowadzili Starucha do Komendy. I tak naprawdę wyglądało aresztowanie Starucha. Ja rozumiem, że premier jest fircykiem, a TVN24 musi mieć co mówić, ale dziwię się policji, że uczestniczy w tego typu jasełkach. Autorytetu policji jako instytucji tego typu akcje nie podnoszą. Pomijam dzisiejszą pokazówkę Tuska, który nasłał na podejrzanych o rozróby w Bydgoszczy antyterrorystów. Pomijam też, że przecież te policyjno- propagandowe pokazówki, to wypisz-wymaluj casus rządów Kaczyńskiego, ale pytam się: jeśli na stadionowych awanturników matołek Tusk wypuszcza antyterrorystów, to kogo wypuści jeśli (nie daj Boże) w Polsce pojawią się prawdziwi terroryści? Pozdrawiam.

 11. @Łukasz Wielicki. Wtedy to Donek wyśle na terrorystów stójkowych ewentualnie krawężników, bo AT będzie zajęte wyłapywaniem pedofilii/hazardzistów/miłośników dopalaczy/kibiców. Te „aresztowanie” Starucha to istna groteska. Dobrze, że Pan naświetlił jak wyglądało to „aresztowanie”.

 12. @tocque. Nie piłkarzy, ale jednego piłkarza. I nie „chuligan”, ale oddany sprawie kibic

 13. @tocque Dlaczego Pan kłamie na temat Starucha? Nie ma on żadneg procesu o pobicie piłkarzy. Po pierwsze: owszem, po jednym z meczów wypłacił tzw. „liścia” obrońcy Legii Kubie Rzeźniaczakowi, bo ten zaczął w niewybrednych słowach nadawać kibicom po meczu i media (szczególnie GW) zrobiły z tego aferę. Po drugie: 48 godzin później Staruch z Rzeźniczakiem wydali oświadczenie, że spotkali się i na spokojnie wyjaśnili sobie kwestię. Rzeźniczak stwierdził, że nie ma nic do Starucha i sprawa została zakończona. A Pan tutaj pisze kłamstwa i szkaluje tego człowieka. Rozumiem, że karmi się Pan propagandą TVN24 i GW- Pana wybór, Pana wola. Niech Pan tak dalej robi i słucha się tych z Czerskiej i z TVN, to w zimie Pan będzie w sandałach chodził;-) Pozdrawiam i życzę roztropności w odbiorze przekazu mass mediów oraz determinacji w dążeniu do prawdy.

 14. @Łukasz Wielicki. Pan zapewne będzie to wiedział: p. Piotrowi „Staruchowi” cofnięto zakaz czy też nie? bo są sprzeczne opinie nt

 15. @tocque Zdecydowanie wole kibicow od palaczy haszyszu. A propos, czy Pan JKM ujal sie za kibicami i zaprotestowal przeciw zamykaniu stadionow przez panstwo, ktorego tak rzekomo nie lubi? Jakie jest stanowisko Nouvelle Droite w tej materii?

 16. ad A.Ratnik: a woli pan grypę czy anginę? co z tego wynika, ze woli pan kiboli od ćpunów? Oddany sprawie kibic? Jakiej sprawie? Ustawki? Histeryczny kult „klubów” i uwielbienie oddawane panom, których sens życia sprowadza się do kopania szmacianki jest takim samym opium dla mas, odciągającym je od realnego działania, jak media, popkultura czy nakręcany sztucznie konsumpcjonizm. Jaki pożytek wynika dla kogokolwiek z działań kiboli? Jaki głębszy sens się za tym kryje? Ot, okazja żeby zaspokoić trochę pierwotnych instynktów (stadnych).

 17. @Arkadiusz Meller Staruch miał zawieszony zakaz stadionowy, ale po tym jak dał „liścia” obrońcy Legii odwieszono go i tym samym nie ma on wstępu na mecze ligowe. Na finale Pucharu Polski znalazł się na stadionie, bo ustawa o zakazie jest dziwnie skonstruowana, że jeśli ktoś ma zakaz na mecze ligowe, to nie ma zakazu na rozgrywki Pucharu Polski. W chwili obecnej Staruch nie ma wstępu na stadion. pozdrawiam.

 18. @tocque. Ależ Pan bzdury powiela. Jednostronny obraz kibiców żywcem wyjęty z TVN i GW. Ja Panu wyjasnię na czym polega głębszy sens działań kibiców. Za przywiązaniem do barw klubowych idzie przywiązanie do miasta, w jakim ukochany przez kibica klub znajduje się. A stąd już jeden krok do autentycznego patriotyzmu, bo tenże zaczyna się od swojego osiedla, dzielnicy, miasta. Oczywiście można wykpić i wyśmiewać patriotyzm kibiców, iż jest on sztuczny i na pokaz, ale nasuwa się pytanie, na które niechaj każdy czytelnik szczerze sobie odpowie: ilu młodych Polaków jest w stanie przyznać się publicznie do patriotyzmu, tak wyśmiewanego przez „europejskie” media i domorosłych „intelektualistów”? Poza tym warto przypomnieć o akcji kibiców Legii Warszawa, w której kibice mający swoje prywatne firmy składają informację w siedzibie Sekcji Sympatyków, iż mają miejsce pracy i przyjmą kibica do pracy. Okazuje się, że ten projekt skutecznie działa i wielu przez ten „kibicowski pośredniak” znalazło płatne zajęcie. A to już nie jest patriotyzm na pokaz. Podobnie rzecz ma się również ze zbieraniem na stadionach pieniądze na operacje czy rehabilitacje. Z kolei kibice skupieni w organizacji Wiara Lecha przez cały rok (nie od święta) opiekują się grobami Powstańców Wielkopolskich. Proszę mi wskazać chociaż jedną organizację społeczną, która na taką skalę jest w stanie coś takiego zrobić. Ale o tym nie dowie się Pan z mass mediów. Ciekawe dlaczego? Profesor Hanna Palska, socjolog z Collegium Civitas, która tak ocenia kibiców: „(…) Ci młodzi ludzie są bardzo różni. Są tam i bezrobotni, i studenci. Łączy ich to, że są w wieku, w którym czegoś się szuka. Oni szukają takiej trochę rycerskiej, męskiej wspólnoty, której nigdzie indziej już nie ma. Dlatego mają swój rozbudowany kodeks postępowania, w którym bardzo ważna jest lojalność. Moi znajomi, którzy chodzą na mecze, mówią, że te grupy coraz bardziej się rytualizują. Problem stadionowego chuligaństwa wynika zatem z kryzysu męskości oraz kryzysu tych struktur, które powinny sprzyjać wspólnotowości. Tej roli nie odgrywają Kościół, dotknięta bezrobociem rodzina, niedofinansowana szkoła, która nie buduje autorytetów. Najważniejsze jest teraz, pytanie, jak naprawić te instytucje, jak przekształcić tę potężną tęsknotę za wspólnota w coś pozytywnego. Często przypominam, że w powstaniu warszawskim walczyły również robotnicze dzieci. Ci młodzi ludzie też pewnie poszliby do powstania, gdyby przyszło im wtedy żyć”. („Tęsknota za męską wspólnotą”, Rzeczpospolita, 18 kwietnia 2006). Walka z chuligaństwem, to przykrywka dla wojny ideologicznej z kibicami, którzy głęboko w tyle mają polityczną poprawność, PijaR i słupki sondażowe. Tym ich duże media nie sterroryzują tak jak polityków i tego się boją tacy jak Michnik. A jeszcze bardziej tego, że stadiony w Polsce są być może ostatnimi bastionami wolności słowa. I czy przypadkiem jest, że akurat zaczęto pacyfikować kibiców Legii i Lecha po tym jak na meczu tych drużyn kibice wywiesili transparenty krytykujące rząd Tusk i przypominające stalinowską przeszłość rodzinki Michników? Pozdrawiam życząc szerszej refleksji na ten temat, a nie powstarzania sloganów żywcem wyjętych z TVN, TVN24 i GW.

 19. KOLEJNA KOMPROMITACJA POLICJI I PAŃSTWA. „Wpadka policji, wzięli go za Starucha Poważną pomyłkę odnotowali warszawscy policjanci, którzy w poszukiwaniu słynnego ostatnio pseudokibica Legii Warszawa, Piotra S. „Starucha” weszli do mieszkania niewinnego człowieka. – Wpadli do mojego do domu, a kiedy zorientowali się, że zaszła pomyłka przeprosili i wyszli – mówi Mateusz Janiszewski w rozmowie z redakcją Kontakt 24. Do zdarzenia miało dojść we wtorek rano o godzinie 7.00, w jednym z bloków na warszawskiej Pradze Południe. – Kazali mi uklęknąć i wymierzyli w moją stronę broń – opowiada mężczyzna zaskoczony przez uzbrojonych policjantów. Przeszukali mieszkanie, sprawdzili czy oprócz mnie nikt w nim nie przebywa. Po chwili jeden z nich powiedział „to nie on”, po czym przeprosili za pomyłkę i opuścili moje mieszkanie – tłumaczył. – Rozumiem, że jest to sprawa medialna, że chodziło o „Starucha”, ale nawet traktowanie kibiców w ten sposób, moim zdaniem nie jest odpowiednie. Ja dzięki tej sytuacji straciłem dużo nerwów i zdrowia także – dodał. Policja zaprzecza, aby wobec mężczyzny użyto siły. – Działania były prowadzone zgodnie z nakazem prokuratorskim – odpowiada Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji. Poszkodowany miewa kłopoty z sercem i po zdarzeniu znalazł się w szpitalu. Sprawę zamierza skierować do sądu”. za: Onet.pl

 20. Panie Łukaszu to wszystko to są niezłe jaja, gdyby nie okoliczność, że to faktycznie się dzieje. To państwo to jakaś komedia – wysyłają na poszukiwania jednego kibica oddział AT, potem pokazują go w TV niczym jak człowieka o dwóch głowach w wiejsku cyrku objazdowym, potem po 2 godzinach wypuszczają go, przy okazji jakiś niewinny człowiek trafia do szpitala, przy okazji policja w przeciągu tygodnia aresztowała 20 osób tylko dlatego, że prawdopodobnie odpalili race i weszli podczas meczu na murawę stadionu. I całą tą sprawą od tygodnia żyje cały rząd do spółki z TV. Paranoja.

 21. Panie Łukaszu! Swoimi wpisami trafia Pan w samo sedno. Od siebie dodam może, że „Staruch” nie ma zakazu stadionowego, a jedynie zakaz klubowy (który pojawił się w ust. o bezp. imprez masowych na żądanie ITI-akcja”Widelec”) nawiasem mówiąc jest to niezłe kuriozum, gdyż de facto sankcjonuje prywatne sądownictwo, np. za co można dostać zakaz, sankcjonuje regulamin obiektu, a w regulaminie można wpisać dosłownie wszystko). Zakaz „Starucha” obejmuje zatem tylko mecze Legii w Warszawie, żadne inne! Dlatego też, zawieszenie tego policjanta z warszawskiej komendy, który potwierdził do Bydgoszczy, że można sprzedać Piotrowi bilet, to tez niezłe jaja, bo chłopina wykonał co do niego należało (organizator nie prawa nikomu odmówić sprzedaży biletu, o ile ten nie ma zakazu nałożonego sądownie). Wychodzi, na to, że jedni funkcjonariusze naszego państwa zawieszają innych za to, że ci prawidłowo wykonują swoje obowiązki. Dom wariatów. Teraz politycy, mówią o zaostrzeniu jeszcze bardziej ustawy o bezp.imprez masowych, tylko ja nie wiem, co tu jeszcze zaostrzać, skoro mamy najbardziej rygorystyczną ustawę w Europie, dla przykładu odpalenie racy na stadionie jest zagrożone większą sankcją karną niż…kradzież. Rzygać się chce jak się widzi takie państwo, takie przepisy, takie media. A tfu!

 22. Dobrze,że jest tu Pan Wielicki,bo inaczej wizja Gówno Prawdy i TVN-u rozpanoszyłaby się po komentarzach. Szczerze mówiąc zdziwiłem się,że pojawiło się w komentarzach tak nienawistne wobec kibiców podejście. Ja rozumiem,że czarne owce pojawiają się wszędzie,ale cytowanie GW to już przesada…

 23. @Antoine Ratnik Witam Pana. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i gołym okiem widać, że rząd dąży do konfrontacji z kibicami. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że „przy okazji” Tusk kompromituje autorytet państwa. No i ci nieszczęśni policjanci…. Wczoraj podano informację, że oprócz pomyłki ws Starucha, to także w Poznaniu zatrzymano nie tę osobę co trzeba. Dzisiaj kolejna gafa policji w festiwalu niekompetencji. Otóż na łamach GWno prawda jeden z policjantów powiedział o zatrzymanych Legionistach: „Są otrzaskani w procedurach, znają swoje prawa. Nie uda się ich łatwo przestraszyć”. A ja się pytam: czy w państwie miłości Donalda Tuska policja utrzymywana z naszych podatków jest od straszenia- jak powiedział policjant dziennikarzom- czy od profesjonalnego prowadzenia śledztwa? Przecież to jest groteska i kolejna kompromitacja policyjnego państwa Platformy Obywatelskiej. Kiedy władza poprzez policję straszy obywateli? Wtedy, gdy boi się o utrzymanie przy sterze władzy i czuje się słaba. Takie straszenie, to synonim każdej autorytarnej władzy. W przypadku matołka Tuska i policji doskonale sprawdza się powiedzenie: chcesz kogoś ośmieszyć? Pozwól mu mówić. Na dodatek PZPN zabronił wpuszczać kibiców gości na wszystkich stadionach w Polsce: od Ekstraklasy po C-klasę. Z tego co mi wiadomo, to rozważana jest potężna manifestacja kibiców z całej Polski w Warszawie i kto wie czy nie dojdzie do ogólnopolskiego bojkotu wszystkich meczów do końca tego sezonu (dla klubów Ekstraklasy takich jak Legia, Wisła, lech straty finansowe będą liczone w milionach złotych). Do tego kibice Legii szykują ogłoszenie bojkotu GWno prawda pod hasłem „Warszawa przeciw GWno prawda” i przygotowywana jest kampania informacyjna ośmieszająca rząd. Mają po Warszawie jeździć samochody z lawetami na których będą bilboardy z karykaturami Tuska i jego kolesiów. Będzie się działo. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *