Tusk złożył kondolencje w związku ze śmiercią pracowników platformy wiertniczej

Premier Donald Tusk przesłał w niedzielę na ręce szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina kondolencje w związku ze śmiercią pracowników platformy wiertniczej, która zatonęła na Morzu Ochockim.

„Z bólem przyjąłem tragiczne wieści o zatonięciu dzisiaj rano platformy wiertniczej na Morzu Ochockim. Proszę przyjąć wyrazy mojego szczerego współczucia w związku ze śmiercią pracowników platformy” – napisał w depeszy kondolencyjnej premier Donald Tusk.

Szef polskiego rządu wyraził nadzieję, że podjęta akcja ratownicza pozwoli na ocalenie jak największej liczby osób.

Na Morzu Ochockim zatonęła platforma wiertnicza

Co najmniej cztery osoby zginęły w niedzielę w wyniku zatonięcia pływającej platformy wiertniczej na Morzu Ochockim, na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Na jej pokładzie znajdowało się 67 ludzi. Czternaście osób uratowano. Los pozostałych jest nieznany.

Wszyscy członkowie załogi platformy, to obywatele Rosji. Stan dwóch spośród ocalonych lekarze określają jako bardzo ciężki. Wszyscy podniesieni z wody mieli na sobie specjalne kombinezony ratunkowe.

Do tragedii doszło o godz. 9.24 czasu lokalnego (godz. 2.24 czasu moskiewskiego, godz. 23.24 czasu polskiego). Platforma Kolskaja była holowana z zachodniego wybrzeża Półwyspu Kamczackiego na południowo-wschodnie wybrzeże wyspy Sachalin.

W nocy z soboty na niedzielę znalazła się ona w strefie silnego sztormu. Na platformie wybite zostały iluminatory. Woda wdarła się do środka. Zmyła też z pokładu szalupy i tratwy ratunkowe.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tusk-zlozyl-kondolencje-na-rece-wladimira-putina,1,4975429,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *