Tymoszenko aresztowana

Zwolennicy zatrzymanej byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko blokują samochód więzienny, który ma ją dowieźć do aresztu. Pojazd jest otoczony przez około 100 funkcjonariuszy oddziałów specjalnych milicji.

Na wieść o aresztowaniu Tymoszenko jej zwolennicy zablokowali także główną ulicę Kijowa, Chreszczatyk. Blokada znajduje się w okolicach sądu rejonowego, w którym odbywa się proces Tymoszenko, oskarżonej o nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją.

Podczas aresztowania byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko w sądzie rejonowym w Kijowie doszło do niewielkich starć między jej zwolennikami a milicją. W obronie Tymoszenko stanęli parlamentarzyści bloku politycznego jej imienia.

Do bójki doszło po ogłoszeniu decyzji o zatrzymaniu byłej szefowej rządu. Kiedy Tymoszenko była wyprowadzana z sali sądowej przez milicjantów, obecni tam deputowani Bloku Julii Tymoszenko próbowali temu przeszkodzić. Zostali oni brutalnie odepchnięci przez funkcjonariuszy oddziału specjalnego „Berkut”.

Siedzibę sądu, w którym przebywa obecnie Tymoszenko, oblegają jej zwolennicy, którzy starają się dostać na podwórze, gdzie znajduje się ta instytucja. Atakują oni ochraniających budynek milicjantów.

Zwolennicy Tymoszenko mówią, że nie pozwolą, by przewieziono ją do aresztu.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tymoszenko-aresztowana-zwolennicy-szturmuja-wiezni,1,4814282,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Tymoszenko aresztowana”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *