Ukazało się wznowienie książki Adolfa Nowaczyńskiego „Słowa, słowa, słowa”

Szanowni Czytelnicy,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że staraniem Oficyny Wydawniczej Rytm, po latach przerwy, ukazało się wznowienie książki Adolfa Nowaczyńskiego „Słowa, słowa, słowa” (http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=563). Nasz portal jest patronem medialnym tej publikacji – podobnie jak wszystkich planowanych przez Oficynę Rytm wznowień dzieł Adolfa Nowaczyńskiego.

Jednocześnie przypominamy, iż w ubiegłym roku w serii „Biblioteka konserwatyzm.pl” ukazał się I tom wyboru publicystyki Adolfa Nowaczyńskiego (http://sklep.konserwatyzm.pl/z-bojow-adolfa-nowaczynskiego/).

Poniżej zamieszczamy wydawniczy opis książki „Słowa, słowa, słowa”:

Nieznane wątki narodowych powstań, zaginiony list króla Jana III napisany równo 330 lat temu, kulisy literackiej sławy, zapomniani bohaterowie, wielkie uczucia i romanse, wynalazki i ich twórcy – to tylko niektóre z tematów tej książki. Nie brak również w tym zbiorze osobistych wspomnień autora obejmujących zarówno wojskową służbę, jak i odkrywanie nieznanej jeszcze wówczas Gdyni, a także wspomnienia z dzieciństwa na Pogórzu – a to wszystko to po prostu tylko „słowa”… Nie każdy jednak potrafi posługiwać się nimi z taką maestrią i swobodą, bo jak wiadomo – słowa słowom nierówne. Tytuł książki doskonale oddaje myśl autora, bowiem nie sposób zawrzeć w kilku zdaniach obfitości i różnorodności tematów, problemów, refleksji i wzruszeń, którymi Nowaczyński dzieli się z czytelnikami.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *