List otwarty MW i ONR w sprawie „debaty” na UG 27 maja 2013

Gdynia, Gdańsk  23.05.2013

Jego Magnificencja
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego
Prof. dr hab. Bernard Lammek,

Dziekan Wydziału Filologicznego
Prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa,

Szanowni Panowie,

25 lutego 2013 r., w auli Wydziału Filologicznego UG, miało odbyć się spotkanie organizowane przez DKF Miłość Blondynki, ACK ALTERNATOR oraz stowarzyszenie „Tolerardo” dotyczące pojęcia tzw. związków partnerskich. Spotkanie to zostało wówczas odwołane, przy czym organizatorzy publicznie zapewnili o odejściu od ówczesnej formuły w kierunku stworzenia w przyszłości miejsca w debacie dla środowisk wyrażających również odmienne zdanie, zgodnie z akademickimi zwyczajami.

27 maja zaś organizacje „Tolerado Stowarzyszenie na rzec osób LGBT” oraz Krytyka Polityczna – komunizujące stowarzyszenie kulturalno-polityczne, planują przeprowadzenie „debaty” na dokładnie ten sam temat co 25 lutego. Lista osób zaproszonych do dyskusji jest niestety łudząco podobna do tej, która towarzyszyła lutowej próbie. W „debacie” udział wezmą Robert Biedroń, Marta Abramowicz oraz Radomir Szumełda. Spotkanie poprowadzi Beata Szewczyk z Radia Gdańsk, przy czym zmiana osoby prowadzącej „debatę” to chyba jedyna zmiana, jaka została wprowadzona w programie spotkania.

Wobec powyższego, jawnego wręcz ignorowania naszych apelów o nieudzielanie akademickiej przestrzeni dla propagandy dewiantów, ponownie nawołujemy do zrewidowania postawy Jego Magnificencji i Pana Dziekana w sprawie pozwolenia na taką pseudo-debatę. Po raz kolejny mamy do czynienia z próbą prowadzenia przez pederastów agitacji przystrojonej w autorytet uczelni. Taka formuła jak i temat „debaty” nie ma kompletnie nic wspólnego z dyskursem akademickim, a i Uniwersytet Gdański zapewne ucierpi na reputacji dopuszczając do tego typu wydarzeń. Mając na uwadze fakt, iż jest to już druga próba przeprowadzenia takiego spotkania jesteśmy świadomi, iż władze uczelni są zdecydowane na utrzymanie swojej decyzji w mocy. W związku z tym również nasze organizacje pragną wyrazić chęć i gotowość do aktywnego wyrażenia swojej opinii wobec spotkań radykałów walczących z moralnością publiczną i nauczaniem Kościoła Katolickiego, które bliskie są większości Polaków.

Z poważaniem

Michał Urbaniak,
Prezes Okręgu Pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej

Jakub Albin,
Kierownik Brygady Pomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *