Ukraina: Opozycja przystąpiła do formowania rządu tymczasowego

Głos Rosji donosi:

Ukraińska opozycja, której zwolennicy prowadzą masowe akcje protestacyjne w Kijowie i innych miastach, przystąpiła do rozmów w sprawie utworzenia rządu tymczasowego. Donosi o tym portal informacyjny Comments.UA powołując się na źródła w sztabach trzech czołowych partii opozycyjnych – Batkiwszczyna, UDAR i Swoboda.

„Ten gabinet ministrów będzie mieć techniczny, tymczasowy charakter – podało źródło w jednej z partii. – Ten rząd powinien się stać swego rodzaju pośrednim ogniwem pomiędzy obecnym i nowym rządem, który zostanie utworzony po przedterminowych wyborach prezydenckich”.

http://polish.ruvr.ru

Tymczasem

Parlament należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu wezwał prezydenta Wiktora Janukowycza do przywrócenia porządku w kraju nawet drogą wprowadzenia stanu wyjątkowego. „Apelujemy do pana o powstrzymanie bezprawia i anarchii, która ogarnęła stolicę państwa. () Nawołujemy do zastosowania wszelkich środków koniecznych do przywrócenia porządku publicznego, nawet – jeśli wymaga tego sytuacja – do wprowadzenia bez wahania stanu wyjątkowego”

http://wiadomosci.wp.pl

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *