USA: nie będzie prezydenta z polskimi korzeniami

Pawlenty, który jest członkiem Partii Republikańskiej o swojej decyzji poinformował kilka chwil po opublikowaniu wyników ważnego sondażu wyborczego w Iowa, w którym polityk zajął rozczarowujące trzecie miejsce – informuje huffingtonpost.com

Pawlenty jeszcze trzy lata temu był głównym kandydatem do objęcia urzędu wiceprezydenta USA, jednak ostatnie lata to stopniowy spadek jego popularności. Jego kampania wyborcza, która do tej pory opierała się na żmudnym zbieraniu funduszy i spotkaniach z wyborcami, nie przyniosła oczekiwanych skutków i nie przysporzyła mu popularności.

Mimo, że zwolennicy Pawlentego zwrócili się do niego z prośbą o kontynuowanie kampanii, polityk zdecydował o rezygnacji. – Chciałbym, żeby było inaczej, ale widocznie nie mam szans w tej kampanii i dlatego musimy ją kończyć – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Pawlenty.

Nieoczekiwanym zwycięzcą kampanii wydaje się być Michele Bachmann, która w ostatnich sondażach zdecydowanie wygrywa z Pawlentym, od którego wyższą popularnością cieszy się również Ron Paul z Teksasu.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-nie-bedzie-prezydenta-z-polskimi-korzeniami,1,4820910,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *