W Łodzi ruszyły ,,Chrystoteki”

Ksiądz Michał Misiak znany jest z niekonwencjonalnych sposobów ewangelizacji. Jego poprzednim projektem było organizowanie bezalkoholowych imprez dla młodzieży, na których można było się wyspowiadać.

Wcześniejszy projekt miał jednak zasadniczą wadę. Imprezy były organizowane w modnych klubach, i mimo świetnej frekwencji na początku przedsięwzięcia, po jakimś czasie sale świeciły pustkami.

Duchowny zrozumiał, że nie tędy droga – młodzież bawiąca się na katolickich dyskotekach odwiedzała później te same miejsca, tyle, że już pijąc alkohol i nie interesując się szczególnie Słowem Bożym.

http://deser.pl/deser/1,111857,10335885,W_Lodzi_ruszyla__Chrystoteka___Cieszy_sie_powodzeniem_.html

Zdjęcia z „Chrystoteki” można obejrzeć klikając na podany link.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “W Łodzi ruszyły ,,Chrystoteki””

  1. A nie lepiej na zwykłej dyskotece zachowywać się „jak Bóg przykazał”? Wiem to po swoim przykładzie. Na wycieczce szkolnej w I klasie ogólniaka 2 moje koleżanki troszkę spiły się i chciały ze mną robić pewne rzeczy ale potrafiłem się opanować. Tak więc można! Idź na dyskotekę, pamiętaj o zasadach moralnych, a wtedy nie będą potrzebne żadne „chrystoteki” które jedynie robią z katolików idiotów i odmieńców…

  2. No właśnie: Złego Kościół nie naprawi, dobrego knajpa nie zniszczy. Tyle przysłowie, a tak naprawdę to rodzina jako podstawowa komórka społeczna kształtuje takie, a nie inne postawy. Przykład z domu ojca i matki jest podstawą do tego jakich wyborów będzie dokonywało potomstwo. A tutaj: Cóż po reformie/rewolucji liturgicznej też były bardziej pełne kościoły niż przed, jednak po krótkim czasie się ten trynd odwrócił przynajmniej na Zachodzie. Więc księże Misiak: Nie idźcie tą drogą, nie idźcie tą drogą! Bądźcie raczej specjalistami od kontaktu z Panem Bogiem własnym przykładem i porządnym duszpasterstwem, a nie organzatorem jakiś nędznych imprez

  3. Jak każda korporacja KRK szuka kolejnych zysków dla swojej kasy. Posoborowy kościół stał się korporacją. Może powinni zmienić nazwę na Korporacja Rzymsko Katolicka. Ciekawe za ile będą sprzedawać wejściówki na te imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *