Waldemar Bzura, „Mazury. Między niebem a wodą”

Waldemar Bzura, Mazury. Między niebem a wodą, Wydawnictwo Biały Kruk, Kraków 2014, ss. 240.

            Najnowsza propozycja Wydawnictwa Biały Kruk oczaruje wszystkich tych, którzy potrafią docenić piękno natury. Książka Waldemara Bzury pod tytułem „Mazury. Między niebem a wodą” zachwyca zapierającymi dech w piersiach fotografiami dokumentującymi nieopisane piękno naszej rodzimej natury. Pełne artyzmu zdjęcia zachwycą zarówno tych, którzy dobrze znają polską faunę oraz florę, jak i tych, którzy oglądają świat zza biurka. Jest to również niezbędnik dla ludzi darzących Mazury szczególnym uczuciem czy sentymentem. Przypomina wszak miejsca i momenty za które zasługują one na nie.

            To, co uderza w czytelnika podczas zapoznawania się z kolejnymi ujęciami to natłok emocji, które są w stanie wprawić w szczególny nastrój. Można poczuć dumę z walorów estetycznych swojej ojczyzny, przywołać wspomnienia z lat beztroskiej młodości czy poczuć nieopisaną radość z poznawania na nowo ciekawostek o zwierzętach, o jakich przez wszystkie lata myślenia o tak zwanych poważnych sprawach po prostu się zapomniało. Trudno będzie także wyzbyć się ochoty zobaczenia zachodów i wschodów słońca nad jeziorami, lasami, polanami pełnymi aromatycznych traw, ziół, drzew, krzewów. Ich różnorodność i zmienność – w zależności od pory roku podczas której zostało wykonane zdjęcie – ma magnetyczną moc. Pozwala zapomnieć o trudnościach i pomarzyć o urlopie. Wszystko to dowodzi, że wspaniałe wakacje – pełne wrażeń i doznań estetycznych – można przeżyć także w Polsce. Nie trzeba wcale udawać się do pełnej zagrożeń Afryki.

            Co więcej, na łamach albumu znajdziemy nie tylko cudowne fotografie, ale i teksty autorstwa Jerzego Kruszelnickiego. Warto podkreślić, iż opisy są w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Album może więc stanowić doskonałe źródło promocji Polski na świecie. Będzie także świetnym prezentem dla ludzi pasjonujących się naturą. „Mazury. Między niebem a wodą” Waldemara Bzury to piękna odskocznia od szarości dnia, w którą warto wyposażyć swój stolik nocny.

Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Biały Kruk: http://www.bialykruk.pl/product.php?cid=0&pid=454

Krzysztof Wróblewski

/ame/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.