Wampiryczny patriotyzm

Myślałem, że w tym roku nie będę musiał odnosić się do powstania warszawskiego. Jest niestety inaczej. Obłęd nie maleje. Smutne, że to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w naszej historii stało się przedmiotem manipulacji. PiS cynicznie wykorzystuje powstanie do tworzenia swojego “mitu założycielskiego”. Przy okazji zakłamuje prawdę historyczną. Jest ona gorzka i tragiczna. Powstanie było z politycznego i militarnego punktu widzenia głupotą i w efekcie katastrofą. Z humanitarnych względów stało się tragedią. Dziennie ginęło około 4000 cywilów. W Auschwitz, które było zorganizowaną fabryką ludobójstwa, Niemcy dziennie mogli zamordować w komorach gazowych również “tylko” około 4000 ludzi.

Przy okazji lansuje się model patriotyzmu nieznany innym narodom. W tym modelu im większa góra trupów i szersza rzeka krwi, tym lepiej. Im większa klęska, tym większe święto. Co dobrego wynika z takiego wampirycznego patriotyzmu? Który naród szczyci się polityczną głupotą i klęskami, jako jej efektem? I rosną tacy “patrioci – idioci”, co to zawsze “w bój bez broni”.

I powstało muzeum powstania przypominające bardziej Disneyland niż miejsce ukazujące tragedię. Jest tam makieta kanału, którym ewakuowali się powstańcy. Jest to atrakcja dla dzieci. Tylko co te dzieci będą wiedzieć o prawdziwym przejściu kanałami w smrodzie fekaliów i rozkładających się trupów? Żeby chociaż dla przybliżenia realiów położono tam jakieś gówno…

W Stalowej Woli w rocznicę powstania jeżdżą na rowerach. Jaka jest relacja między dwustu tysiącami w dużej części bestialsko zamordowanymi warszawiakami, a przejażdżką na rowerze? Choć może ze względów zdrowotnych do jazdy na rowerze każdy powód dobry. Jakie kształty przybierze ten obłęd, gdy PiS dojdzie do władzy? A może Państwo uważacie, że wampiryczny patriotyzm jest potrzebny?

Andrzej Szlęzak

za: facebook

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Wampiryczny patriotyzm”

  1. No cóż, żydomasoneria z PiSu nie ma nic przeciwko “rezaniu” polskich Aryjczyków, czy to przez Niemców, czy przez Ukraińców. Nie toleruje, jedynie, “rezania” polskich nie-Aryjczyków, i, oczywiście, “rezania” żydomasonerii przez Ruskich, obojetnie, czy czerwonych, czy prawosławnych.

  2. “Poznacie prawdę (historyczną) a prawda was wyzwoli”. Powstanie warszawskie wybuchło na rozkaz Józefa Stalina. Wykonawcami rozkazu byli generałowie Tatar i Okulicki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *