We Francji odbył się pierwszy ślub homoseksualnej pary

Pierwsze zawarcie homoseksualnego związku małżeńskiego – ślub dwóch mężczyzn – odbyło się w mieście Montpellier na południu Francji. Legalnym węzłem małżeńskim połączyli się 40-letni Vincent Autin i jego partner, 30-letni urzędnik państwowy Bruno Boileau. Są oni razem od 7 lat.

Wydarzenie wywołało wielkie poruszenie wśród dziennikarzy – akredytację otrzymało ponad 250 przedstawicieli mediów z całego świata. Na ceremonię ślubną przybyło także około 200 bliskich pary i około 300 gości, w śród których byli politycy i sympatycy małżonków.

http://polish.ruvr.ru/2013_05_29/We-Francji-odbyl-sie-pierwszy-slub-homoseksualnej-pary/

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “We Francji odbył się pierwszy ślub homoseksualnej pary”

  1. Dodatkowy powód by nie łączyć się zbytnio z Francją i jej ludnością w polityce międzynarodowej i gospodarczej i ,gdy zwycięży PIS i jego potencjalni koalicjanci(PSL.PSL Piast,Solidarna Polska,Nowa Prawica-OMP-LPR-UPR,Platforma Oburzonych,Solidarność i WZZ Sierpień1980 oraz PJN oraz Prawicowa frakcja w PO(nie Gowin czy Sikorski(R)ale Żalek,Sonik,Rostowski) ograniczyć kontakty z Żabojadami z Francji i Belgii oraz Makaroniarzami z Włoch do niezbędnego minimum, a także nareszcie z kilku powodów(przede wszystkim możliwość przyjęcia do tej organizcji jako obserwatorów Niemiec oraz krajów byłego ZSRR w tym Rosji, Ukraina i Litwa już tam są, gdzie język francuski cieszy się wiekszym zainteresowaniem niż w Polsce) wycofać zupełnie nieprzydatny status członka-obserwatora na międzynarodowych sympozjach krajów języka francuskiego….. ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *