Węgierscy nacjonaliści zajęli centrum bankowe

Jak podaje agencja PAP za agencją dpa, kilkuset nacjonalistów i narodowych rewolucjonistów [nazwanych przez demoliberalne szczekaczki „neonazistami” i „ekstremistami” – Red.] wdarło się w czwartek wieczorem do centrum bankowego w Budapeszcie, gdzie swoje biuro ma także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Po wtargnięciu do budynku nacjonaliści odpalili race, a następnie wywiesili na balkonie flagę rządzącej na Węgrzech w średniowieczu dynastii Arpadów w czerwono-białe pasy, używaną przed 1945 r. także przez narodowy rząd węgierski.

Jak podała agencja prasowa dpa, inicjatorem akcji był ruch młodzieżowy “64 Burgkomitate”, zbliżony do reprezentowanej w węgierskim parlamencie partii Jobbik. Wśród uczestników był także poseł z ramienia Jobbik, Tamas Sneider. Uczestnicy akcji są zatrzymywani przez policję. Węgry prowadzą obecnie negocjacje z MFW w sprawie nowego kredytu.

Komentarz Redakcji: Nasz szczery podziw budzi zaangażowanie i bezkompromisowość węgierskich narodowych rewolucjonistów, dobrze rozpoznających wrogów i gotowych uderzać w najbardziej żywotne elementy Systemu bez wahania ani wątpliwości. Udział w akcji posła z ramienia ruchu uważamy za symbol pozostania wiernym swym ideom i towarzyszom walki, bez budzących śmiech prób “ocieplenia wizerunku” i “złagodzenia przekazu”. (M.P.)

za: http://xportal.alk.pl/?p=3510

Komentarz redakcji portalu xportal.pl w tej sprawie jest bardzo trafny!

a.m.e.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *