Wielomski: Corneliu Zelea Codreanu – wywiad w 120 rocznicę urodzin 13.09.1899

Prof. Adam Wielomski: Corneliu Zelea Codreanu – rozważania w 120 rocznicę urodzin 13.09.1899 na temat Rumunii okresu międzywojennego, Żydów i antysemityzmu rumuńskiego, a na tym tle staramy się zrozumieć fenomen Żelaznej Gwardii.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4]
Facebook

6 thoughts on “Wielomski: Corneliu Zelea Codreanu – wywiad w 120 rocznicę urodzin 13.09.1899”

 1. Corneliu Codreanu to był wielki człowiek ideą i charakterem, a Żelazna Gwardia była idealnym i najlepszym ugrupowaniem politycznym w historii ludzkości (razem z takimi środowiskami, jak Leon Degrelle i jego Christus Rex, czy Falanga Hiszpańska i Jose Antonio Primo de Rivera).

  1. Czy ma Pan/Pani świadomość zbrodniczej działalności Żelaznej Gwardii i jej przywódcy? Zabójstwa prefekta policji,zamordowania premiera,kilkudziesięciu innych urzędników panstwowych,kilkuset Zydow.

    1. „Czy ma Pan/Pani świadomość zbrodniczej działalności Żelaznej Gwardii i jej przywódcy?”
     Te bajki o „zbrodniczej działalności” Żelaznej Gwardii są tyle samo warte, co bajki o 6 milionach.
     „Zabójstwa prefekta policji,zamordowania premiera,kilkudziesięciu innych urzędników panstwowych”
     I bardzo dobrze, reżim, który prześladuje nacjonalistów służących narodowi (podczas gdy reżim Karola II utrzymywał naród w pauperyzacji i puszczał się z żydowskimi banksterami) powinno się zwalczać nawet ogniem i mieczem.
     „kilkuset Zydow”
     Zapewne chodzi o słynny „pogrom w Bukareszcie” itp „pogromy. Ja skłaniam się raczej do narracji poniżej przedstawionej: http://web.archive.org/web/20190613183221/https://en.metapedia.org/wiki/Bucharest_Pogrom_of_1941

   1. W skrócie mówiąc zgadzam się z komentarzem w poniższym linku: https://www.nacjonalista.pl/2019/06/12/adam-danek-saluto-romano/comment-page-1/#comment-557002
    Cuckserwatywne stękanie na Legion Michała Archanioła z powodu radykalizmu politycznego i radykalnych metod jest żałosne i wpisuje się w postawę bycia miękką i oportunistyczną fają w imię konserwatyzmu i bycia przeciwnikiem rewolucji. We wcześniejszym tekście w komentarzach taką postawę przedstawił niejaki Sułkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *