Wielomski: Lewica narodowa

Prof. Adam Wielomski: Lewica narodowa – co to takiego i jak to się je?

Wesprzyj nasz Instytut Badawczy Pro Vita Bona/ Rozumieć, by dobrze żyć: http://provitabona.pl/

BGŻ BNP PARIBAS, Warszawa Nr konta: 79 1600 1462 1841 4950 0000 0001 Dane do przelewów zagranicznych: PL79160014621841495000000001 SWIFT: PPABPLPK

https://patronite.pl/profil/438712/magdalena-zietek-wielomska/description

https://zrzutka.pl/profil/instytut-badawczy-pro-vita-bona-535530

Sklep naszej Fundacji, gdzie kupisz książki i e-booki: https://provitabona.pl/sklep/

Link do polecanych w filmie zaprzyjaźnionych sklepów:

https://capitalbook.com.pl/

W Capitalbook czeka na Państwa kod na rabat 10%. Proszę wpisać: wielomski10

https://sklep.konserwatyzm.pl/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

2 thoughts on “Wielomski: Lewica narodowa”

 1. Pan profesor jak zwykle fantazjuje nt Kresów, niestety.Skąd ta niechęć ( delikatnie mówiąc), politurowana rzekomym sentymentem, do naszych ziem wschodnich? Koncepcja Dmowskiego do 1917 r. obejmowała praktycznie granice porównywalne z granicami I Rzeczypospolitej, potem zmieniły sie po prostu okoliczności polityczne. Jaką kolonią polską było Wilno z Polakami ( i Żydami) bez Litwinów, a jaką był Lwów, Grodno, Nowogródek, Krzemieniec, Chyrów – tak ważne ośrodki kultury polskiej?

 2. skomentuję tą wypowiedź prof. Wielomskiego dotyczącą teologii wyzwolenia i jej analizę z punktu widzenie lokalnego-BB młodego polskiego konserwatysty 'z odzysku’ >w Polsce NIGDY nie było takiego 'kierunku’ politycznego.
  Dla porządku>doczytaj Pan – albo daj Pan ją do przeczytania tym młodym akolitom konserwatywnym z Nowy Ład (na przykład) książkę prof. Michael’a Jones’a: JAŁOWY PIENIĄDZ
  .
  JP II Wojtyła rozwalił teologię wyzwolenia na zasadzie 'spłaty zobowiązania’ wobec USA-CIA: tak walczył z komuną>a przy okazji tego >rozwalenia teologii wyzwolenia >WYPIRZYŁ katolicyzm z Ameryki Łacińskiej> a miejsce zajęły 'kościoły episkopalne’ z USA. Toczka toczka to samo się stało w Polsce>tyż za jego pontyfikatu.
  Jak papież-Polak Jan Paweł II zaprzągł polskich księży do współpracy z CIA przeciw PRL (27.03.2014)
  .https://ptto.wordpress.com/2014/03/23/sekrety-watykanu-jak-papiez-polak-jan-pawel-ii-zaprzagl-polskich-ksiezy-do-wspolpracy-z-cia-przeciw-prl/
  albo pogadaj Pan z dr Krajskim (minuta 18:00)
  .https://www.youtube.com/watch?v=Cj2oQrkTpeE
  a w końcu nie ma jak materiały 'źródłowe’>czyli prosto z CIA (tzw. pióro CIA>tak jak u nas prof. Żaryn znaczy się Gliński 'patronuje’ myslpolska.info czy Klimczakom, etc, etc) :
  A Covert Action: Reagan, the CIA, and the Cold War Struggle in Poland by Seth G. Jones
  a tu jest omówienie>
  .https://spectator.us/covert-action-reagan-cia-poland/
  a jeszcze dawniej
  Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i „Solidarność” .https://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html
  i mamy dwóch ludzi>JPII 'święty’ i Papież Franciszek>
  1szy doznał wdzięczności USA+CIA (bo walczył z komunizmem-marksizmem: i w ramach tego rozwalił 'teologię wyzwolenia’ i Kościół Katolicki
  podczas gdy
  2gi>Papież Franciszek był świadkiem naocznym ZBRODNICZEJ działalności USA i CIA u siebie w Argentynie, Chile, Nikaraguii, i w Ameryce Łacińskiej i środkowej (bo doktryna Monroe’a>choćby)
  i trywializowanie 'reforma rolna’ walka z marksizmem, etc, etc to poziom
  Bumper Sticker Thinking
  i tylko jedna wrzutkaz USA, omówienie książki
  Operation Gladio: the Unholy Alliance
  Between the Vatican, the CIA and the Mafia, Overview of the book by Paul L. Williams
  .https://www.unz.com/article/operation-gladio-the-unholy-alliance/
  istnieją byty-procesy na tym świecie o jakich NIE WIECIE (a tym samym rozumiecie) i najłatwiej wam przychodzi: Marksizm, Chrystus Królem Polski, msza trydencka, klasa średnia, wolny rynek, etc, etc, etc
  i recepty>adekwatne do ignorancji>jak Klimczaka 'idziemy osobno, uderzamy razem’ czy wypociny na poznańskiej konferencji z okazji powstania wielkopolskiego (pod egidą żarynaa kasa Glińskiego), etc, etc czy debilizmy Kurwin vel Mikke „zawód-filozof” czy dzisiaj Bosaka+Wilka (generalnie 'konfederacji’>dla mnie to jest poziom GROTESKI>już prof. Filutek powiedział: każdy ma prawo do mówienia bredni.
  I jak się zdarza sytuacja>caught with pants down>zaskoczony z opuszczonymi gaciami (to u Angoli, bo u nas>złodziej złapany za rękę w mojej kieszeni)
  to PATOSTREAMER>jak Olszański z Osadowskim>którzy 'spalili statut kaliski’>>stosownie pogonieni przez zarówno aparat zjednoczonych prawiczków, rabina 'POLSKI’ (!!!!) schudricha, razem z wybiórczą>myslpolska.info, patlewiczem, bąkiewiczem, Bodakowskim, Michalkiewicza, kurwinistów z nczas że nie wspomnę o ambasadzie Izraela>ŚWIETNE TOWARZYCHO a młoda pańcia z konserwatyzm.pl>wzywa do 'pracy organicznej’ (piszmy, róbmy swoje).
  ODCZEPCIE się od Papieża Franciszka>nagonka na niego to robota USA/CIA>dzisiaj już piszą o następnym papieżu>KATOLICKI pisarz George Weigel (piewca wielkości JPII 'świętego’>klasyczna opus operandi CIA:
  The Next Pope: The Office of Peter and a Church in Mission
  .https://www.amazon.com/Next-Pope-Office-Church-Mission/dp/1621644332
  .
  BTW>uprzejma sugestia>dajcie se spokój z tą waszą narracją ekonomiczną (własność prywatna, wiara w wolny rynek, etc,) bo się ośmieszacie> stoicie face-to-face z 'start up nation’=USA-IZRAEL-WB-IMF-NATO (a poza tym NIE MACIE pojęcia o ekonomii/finansach/organizacji zarządzania>jesteście tylko HISTORYKAMI-PRAWNIKAMI-NAUKOPOLITYKAMI czy last but not least>’dziennikarzami’ )
  i było nie było to jednak Putin śmiał powiedzieć 'liberalism to obsolete’>liberalizm to przeszkoda jak również ma czelność mówić, że 'kobieta to kobieta a mężczyzna to mężczyzna’ oraz qwertylgdbttransgenderbidet to OBSKURANTYZM (ciemnota)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *