Wipler odchodzi z PIS-u

W notce pt. „Rewolucja wolnorynkowa w PiS”, opublikowanej dwa tygodnie temu na salon24 i konserwatyzm.pl wym-1370279914428  pisałem m.in. ”W ostatnim numerze tygodnika „Do rzeczy” można przeczytać wywiad  z Przemysławem Wiplerem, posłem PiS. Wywiad opublikowany pt. „Albo wolny rynek albo przegramy”, jest prawdziwą ideowa rewolucją w partii Jarosława Kaczyńskiego, którą bardzo często komentatorzy polityczni oskarżają o etatyzm, chęć kontrolowania wolnej gospodarki, interwencjonizm i inne grzechy kojarzone z socjalizmem. Poseł Wipler głosząc radykalne poglądy wolnorynkowe zdaje sobie doskonale sprawę, że są one sprzeczne z oficjalną linia partii, na pytanie dziennikarza, że mówiąc w PiS o zmniejszeniu roli państwa jest heretykiem, Wipler odpowiada, cytuję:

„Kompromisem dla mnie było kandydowanie do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda z jednej strony wszyscy wiedzieli, jakie mam poglądy, nie ukrywałem ich i jak na polityka prowadziłem dość bogata publicystykę, ale z drugiej – było doświadczenie rządów PiS, który zrealizował postulaty fundamentalne dla środowisk wolnorynkowych”.

  Hasła posła Wiplera są proste i można je streścić w jednym zdaniu: musimy zrobić wszystko aby uwolnić energię gospodarczą młodego pokolenia. Państwo musi się samoograniczyć, zmienić strukturę podatków, ułatwić młodym Polakom prowadzenie działalności gospodarczej. Program PiS – u według Wiplera powinien brzmieć: Odetatyzujmy III Rzeczpospolitą. Jest to moim zdaniem najważniejszy fakt polityczny ostatnich tygodni, zapomnijmy o nieszczęsnym Tusku i zegarkach Nowaka., po raz pierwszy od 2005 roku czołowy działacz PiS zarysowuje program o którym marzą młodzi Polacy.

Dzisiaj dowiadujemy się, że poseł Wipler odchodzi z PiS i zakłada stowarzyszenie „Republikanie”, którego głównym celem będzie walka o wprowadzenie radykalnych reform wolnorynkowych w Polsce. Tak jak przewidywałem poseł Wipler najprawdopodobniej będzie chciał wzmocnić Kongres Nowej Prawicy. Odejście z PiS posła Wiplera jest dowodem, ze partia J. Kaczyńskiego jest niewolnikiem etatystycznych rozwiązań w sferze gospodarki. PiS to przeszłość a nie przyszłość Polski.

Piotr Piętak 

M.G. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *