Władze Hiszpanii odrzuciły możliwość przeprowadzenia referendum

Władze Hiszpanii odrzuciły ideę referendum w sprawie przyszłości monarchii. Taką decyzję podjęła niższa izba parlamentu kraju.

Przeciw przeprowadzeniu referendum, na którym obywatele mogliby się opowiedzieć za pozostawieniem monarchii lub utworzeniem trzeciej republiki, opowiedziała się zarówno rządząca Partia Ludowa, jak i największe siły opozycyjne.

Idea referendum zaczęła być aktywnie omawiana w Hiszpanii w czerwcu 2014 roku, po abdykacji króla Juana Carlosa, który przekazał władzę swojemu synowi Filipowi VI. Od początku lata odbywały się masowe protesty z żądaniem przeprowadzenia referendum w sprawie formy rządów. Opowiadało się za tym około 60% Hiszpanów.

Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_17/Wladze-Hiszpanii-odrzucily-mozliwosc-przeprowadzenia-referendum-2548/

Komentarz: Biorąc pod uwagę, że od lat hiszpańska monarchia jest wehikułem lewicowości, zniesienie takiej „monarchii” monarchiści chyba winni popierać. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Władze Hiszpanii odrzuciły możliwość przeprowadzenia referendum”

  1. komentarz redakcyjny trafny. Obawiam się jednak, że obalenie monarchii spowoduje jeszcze większą lawinę lewackich postepowaych rozwiązań . Tym bardziej, że w sytuacji np.pseudo prawicowego rządu może być lewicowy prezydent, ktory będzie wetował ustawy uchylające lewackie rozwiązania. Wiem powiecie , że i tak prawica nie usowa debilnych ustaw Zapaterro ale niektore tak. Prawicowy zaś prezydent w czasie rządow np lewicy nie będzie wetowal bo mu powiedzą, że przeciwko narodowi występuje. I tak postęp w Hiszpani trwać będzie w najlepsze aż do casu restytucji albo prawdziwej Hiszpańskiej monarchii albo powrotowi kalifatu w Granadzie lub gdzie indziej .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.