Wrzesień: Manifestacje patriotyczne w całej Polsce

Wrzesień jest miesiącem, w którym wypada kilka ważnych dla naszego Narodu dat. To, między innymi, 1 września – rocznica napaści III Rzeszy na Polskę, a następnie 17 września – rocznica napaści sowieckiej, a 20 września rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W tym roku nacjonaliści wyjdą na ulicę w kilku miastach, aby upamiętnić te daty. Wyjdą na ulice z jasnym przekazem – kontynuujemy tą samą walkę – o wolną i niepodległą Polskę – którą podjęli bohaterowie września ’39 i żołnierze NSZ.

Terminarz manifestacji:

1 września – Koszalin

Dnia 1 września o godz. 15.00 na Skwerze Ofiar Katyńskich w Koszalinie odbędzie się Manifestacja Patriotyczna z okazji 73 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Będzie to hołd Bohaterom walczącym w Wojnie Obronnej Polski 1939 roku.

Organizatorem akcji jest Dzielnica Zachodniopomorska Narodowego Odrodzenia Polski. Patronat medialny nad manifestacją objął Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/495141670513140/

1 września – Poznań

01 IX o godz. 14.00, spod Pomnika Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu wystartuje druga edycja Marszu Bohaterów Września 1939. Będzie to hołd dla wszystkich polskich żołnierzy, którzy przyczynili się do obrony Polski przed komunistycznym i hitlerowskim totalitaryzmem w czasie wojny obronnej września 1939 roku.

Organizatorem akcji jest Brygada Wielkopolska ONR.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/468957903133891/

14 września – Białystok

14 września o godz. 18.00 z Placu Placu przy Ratuszu w Białymstoku wyruszy manifestacja poświęcona 73 rocznicy haniebnej napaści ZSRR na Polskę, a także by uczcić pamięć o żołnierzach Narodowych Siłach Zbrojnych, których 70 rocznica założenia przypada 20 września. Celem jest oddanie hołdu Bohaterom, dla których hasło „Bóg – Honor – Ojczyzna” nie było pustym sloganem i którzy poświęcili swoje życie na walkę z okupantami.

Organizatorem akcji jest Dzielnica Podlaska Narodowego Odrodzenia Polski. Akcję wspierają Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl i Instytut Norwida.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/213207442141289/

15 września – Szczecin

15 września o godz. 19.00 na Placu Grunwaldzkim w Szczecinie rozpocznie się Manifestacja Patriotyczna przywiązania do wartości wolności i niepodległości Polski. Nacjonaliści wyjdą na ulice Szczecina by złożyć hołd bohaterom przelewającym krew za suwerenność naszego narodu. Bohaterom września 1939 i założonych we wrześniu 1942 Narodowych Sił Zbrojnych. Pod hasłem „Wczoraj Moskwa – dziś Bruksela!”, nacjonaliści chcą upowszechniać wśród Polaków wartości, za które oddali życia.

Organizatorem akcji jest Dzielnica Zachodniopomorska Narodowego Odrodzenia Polski. Akcję wspierają również Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl, Instytut Norwida, Narodowy Szczecin, Stowarzyszenie Patriotyczne „Kontra 2000″, Ruch Przełomu Narodowego.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/475244539170527/


16 września – Kołobrzeg

16 września o godz. 15.00 patrioci zbiorą się w Skwerze Pionierów w Kołobrzegu by oddać hołd Bohaterom września 1939 i założonych we wrześniu 1942 Narodowych Sił Zbrojnych. Będzie to manifestacja przywiązania do wartości wolności i niepodległości Polski.

Organizatorem akcji jest Dzielnica Zachodniopomorska Narodowego Odrodzenia Polski. Akcję wspierają Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl i Instytut Norwida.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/251787304942336/

16 września – Żary

16 września w Żarach odbędzie się Manifestacja Patriotyczna, manifestacja przywiązania do wartości wolności i niepodległości Polski. Przed manifestacją, o godz. 16.00 w kościele pw. Św. Józefa w Żarach odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Start manifestacji o godz. 17.00 przy ulicy Chopina (pod siedzibą Gazety Regionalnej). Po raz kolejny nacjonaliści wyjdą na ulice Żar, by złożyć hołd bohaterom, którzy przelali krew za nasz Kraj – Bohaterom września 1939 i założonych we wrześniu 1942 Narodowych Sił Zbrojnych. Ale będzie to też manifestacja odnosząca się do obecnej rzeczywistości. W 1939 roku fatalne rządy i źle dobrani sojusznicy wystawili Polskę na uderzenie, któremu musiała ulec. Nigdy więcej takich błędów! Chcemy Polski silnej i niezależnej. Idziemy pod hasłem „Wczoraj Moskwa – dziś Bruksela!” – nawołują organizatorzy.
Organizatorem akcji jest Dzielnica Lubuska Narodowego Odrodzenia Polski we współpracy z kibicami Promienia Żary. Akcję wspierają również Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl i Instytut Norwida.

Za: http://www.nacjonalista.pl/2012/08/29/wrzesien-manifestacje-patriotyczne-w-calej-polsce/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *