Wstąpiłem do PO

A więc po kolei:

Po pierwsze: Platforma przeżywa teraz trudniejszy czas. Czas trudny, związany z reformami jakie na siebie wzięła. Słusznie mówił w ostatnim tygodniu Donald Tusk, że opozycja powinna raczej dziękować obecnemu rządowi za to, że przyjmuje na siebie trudne reformy. Reformy, które jeśli nie on to, każdy następny rząd przeprowadzić powinien. Chodzi mi tu zwłaszcza o podniesienie wieku emerytalnego. To samo dotyczy jednak przedsięwzięć podjętych przez Ministerstwo Sprawiedliwości kierowane przez Jarosława Gowina. Jeśli Gowin z determinacją usprawnia polskie sądy i dereguluje życie zawodowe w Polsce tak, że nawet opozycja udziela mu w tej kwestii nieśmiałego poparcia, to tym bardziej tego poparcia powinienem udzielić mu ja. Właśnie poprzez wstąpienie do Platformy Obywatelskiej. Tak po prostu rozumiem polityczną solidarność.

Po drugie: Swego czasu władze Platformy wykazały wobec mnie wiele życzliwości. Zapraszając mnie do startu pod ich partyjnym szyldem. Mam w związku z tym wobec PO pewien dług wdzięczności. I właśnie w ten, drobny sposób chcę go choć trochę spłacić.

Wreszcie po trzecie: Dziś, gdy wielu publicystów uważa, że PO skręca w lewo, licytując się z Ruchem Palikota potrzebne jest wzmocnienie prawej flanki. Flanki, która choćby w sprawach relacji PO z Kościołem będzie stawiać na racjonalność. Na jasne wskazywanie, które ze zgłaszanych postulatów są populistycznym wyścigiem z Palikotem a które wynikają po prostu z normalnej, bieżącej konieczności. Pisałem o tym choćby tutaj: (tutaj).

Na koniec chce podziękować wszystkim tym, którzy do tego momentu mnie doprowadzili. A więc: Joannie Kluzik – Rostkowskiej, Jarosławowi Gowinowi, krajowym władzom Platformy Obywatelskiej, wielkopolskim władzom PO wszystkich szczebli i osobom wszystkich funkcji z jej przewodniczącym i przewodniczącym subregionu pilskiego na czele. Chcę także szczególnie mocno podziękować posłowi Waldy Dzikowskiemu, dzięki któremu jestem w senackim okręgu nr 89, z którym od pół roku bardzo się związałem. To właśnie dlatego będę członkiem koła PO w Grodzisku Wielkopolskim.

W załączeniu wypełniona moja deklaracja członkowska:

http://dl.dropbox.com/u/70333690/PO.jpg

Jan Filip Libicki

www.facebook.com/flibicki

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wstąpiłem do PO”

  1. @Jago| Zwłaszcza, że w tym systemie wyborczym należy podlizywać się wodzowi by dobre miejsce na liście partyjnej w wyborach dostać. Pieniądze podatników to doskonały łup by przejść koło niego obojętnie. Cóż, w każdym razie będę czekał na raporty z postępów w budowaniu „prawego skrzydła”.

  2. Ten pierwszy komentarz to jak rozumiem w zwiazku z prima aprillisem? Nawiasem piszac, namnozylo nam sie primaaprilisowych tekstow ostatnio na Konserwatyzm.pl. W moim prywatnym rankingu bezapelacyjny numer jeden to arcydzielo gatunku sen. Libickiego: „Duda grzebie Solidarność”. Naprawde trzeba strasznym mrukiem, aby nie zasmiac sie czytajac zdania: „Pisałem już o tym choćby tutaj, że podniesienie wieku emerytalnego uważam za strategiczną decyzję dla przyszłości Polski. I że domaganie się referendum w tej sprawie traktuję w tych samych kategoriach jak pytanie o to czy naprawdę powinniśmy być państwem niepodległym? Pytanie z gatunku tych, których przyzwoity Polak po prostu nie stawia” ; „Człowieku, który sam sobie, dobrowolnie i bez żadnego przymusu, wybrał rolę grabarza Solidarności. Związku, który kiedyś przyniósł Polakom wolność. Wspierał reformy rządu Mazowieckiego, a później skutecznie osłaniał fundamentalne zmiany rządu Buzka.” ; „Woli przyjąć na siebie wstydliwą rolę związkowego partykularysty, ulicznego awanturnika niż nawiązywać do swoistego fenomenu Solidarności. Fenomenu jedynego na świecie związku zawodowego – pro państwowego promotora wolności gospodarczej i wolnego rynku.”

  3. Gratuluję ,prawe skrzydło wzmocnione . Jak słusznie zuwazył w komentarzu pan Wielomski grozi nam wojna – ;Komentarz: Jeśli w USA wybory wygra M. Romney, a w Polsce PiS, to ten tandem doprowadzi do wojny z Rosją. Niestety, pole bitwy będzie w Polsce, a nie w Kalifornii. Tego nasza „prawica” nijak nie rozumie. [aw]. Myślę , że zewycięstwo PIS jest możliwe więc nie tylko pan Libicki powinien wzmocnić prawe skrzydło .Szczególny patriotyczny obowiązek spoczywa na czołowych postaciach konserwatyzmu w Polsce.

  4. Szacunek. Odważył się pan na to, na co odważył się Jerzy Urban, wstępując do PZPR, gdy jego klęska była przesądzona.

  5. @ M.R., widzę, że ambicje niektórych „konserwatystów” zaczynają się na PO, a kończą na PiS. Gratuluję.

  6. Muszę przekazać reszcie ONRu, że też powinniśmy wstąpić do PO. Wzmocnimy w ten sposób nie dość że prawicowe, to jeszcze narodowe skrzydło PO! Ech, żenada na całego.

  7. @Jago. Macie panowie narodowcy prawo do własnego zdania , ale to stawia was na politycznym marginesie i w razie wojny z Rosją czyni za nią odpowiedzialnymi razem z PIS i bandą neokonów. Trzeba zniszczyć ogromny potencjał polityczny który tkwi w PIS . Tego dokonać może tylko PO z Senatorem który jako były członek PIS doskonale rozumie jakie zagrożenie dla pokoju stanowi Kaczor i jego banda. Proszę to przemyśleć i wstąpić do PO , ojczyzna i katechon wzywają.

  8. @Andrzej Milewicz. Najlepszy komentarz. Dawno się tak nie uśmiałem. Swoją drogą nie jest zbytnim realizmem wstępowanie do PO w sytuacji, gdy w następnych wyborach wspomniana partia może mieć mniej niż naście %.

  9. no to Panie Libicki wont z konserwatyzmu pl. co za glupota do masońskiej parti wstępować. do partii lewackich debili udających jeszcze trochę, że jest prawicowa. śmiech. po owocach ich poznacie,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *