Wstępne rezultaty pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji

Według Instytutu IPSOS, w następstwie pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, kandydat Partii Socjalistycznej, François Hollande otrzymał ponad 28% głosów, kandydat-prezydent Nicolas Sarkozy tylko niewiele ponad 25% głosów, zaś na trzecim miejscu plasuje się Marine Le Pen z wynikiem  aż 20% głosów. Jean-Luc Mélenchon otrzymał według Instytutu tylko około 12% głosów, zaś pseudo-chadek Bayrou niecałe 9%.

Jest więc prawie pewne, że w drugiej turze dojdzie do pojedynku Hollande-Sarkozy.

Komentarz: Nie spodziewałem się aż takiego sukcesu Marine Le Pen. Wbrew  wcześniejszym zapowiedziom na portalu, zmieniłem zdanie (w ostatniej chwili, wchodząc już do biura wyborczego) i oddałem mój głos na Marine Le Pen, chcąc w ten sposób dokuczyć burżujom.
Wynik Marine Le Pen jest niesamowitym wprost sukcesem.Choć nie będzie ona obecna w drugiej turze, ponieważ jej taktyka okazała się skuteczna, otwiera się przed nią olbrzymia przyszłość polityczna. Stanie się ona z całą pewnością rzeczniczką praw przymierających z głodu. 

Skuteczna (i to ogromnie) okazała się również taktyka establishmentu, który ograniczając sztucznie ilość kandydatów, nie dopuścił w ten sposób do przejścia Marine Le Pen do drugiej  tury.

Dzień dzisiejszy jest triumfem  Marine Le Pen.

Stojąc w kolejce do biura wyborczego, w otoczeniu ludzi ubranych właściwie w łachmany, w otoczeniu emerytów zdradzających objawy zaburzeń psychicznych, po uprzednim wysłuchaniu w  samochodzie z ust młodziutkiego potomka jednego z największych  rodów Francji, że „obecne trudności ekonomiczne mają charakter zapewne przejściowy”, nie spodziewałem się elektrowstrząsu. Nastąpił on jednak, choć jest najbardziej prawdopodobne, że przyszłym prezydentem zostanie szalony socjalista.

Klęska Sarkozy’ego jest ewidentna, wynik komunistów  mizerny, a pozostali kandydaci nawet nie zostali wymienieni  w pierwszych  komentarzach. Frekwencja wyborcza wyniosła średnio około 80%, była więc  bardzo  wysoka.

Antoine Ratnik    22/04/2012   20h00  wieczorem

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wstępne rezultaty pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji”

  1. Zgadzam się z komentarzem, niestety niespodzianka w postaci bardzo dobrego wyniku Marine Le Pen nie zmienia jednego podstawowego faktu. Wspierana przez masonerię opcja socjalistyczna znów zgarnia główną wygraną, a prawicy jak zawsze pozostanie co najwyżej wyrażanie swojego votum separatum. Zrobić będą mogli niewiele lub nic.

  2. Masonem żyda żydem pogania … Albo żyd żyda masonem pogania … tertium non datur, denaturat. amen.

  3. Kim pan w ogóle jest panie Ratnik,gani pan Le Pena udziela lekcji Polakom,a potem glosuje pan na Marine Le Pen…PS Wstyd mi za tych,którzy zapisali antyżydowskie komentarze na tym forum.

  4. Pan Wicehrabia Henry de Lesquen wezwal do tego, zeby nie glosowac w drugiej turze. Tez sie wstrzymam od glosu.Nie ma mowy o glosowaniu na faceta, ktory wyslal policje na katolikow odmawiajacych publicznie Rozaniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *