Wszystkie twarze Radosława Sikorskiego

Ma szansę zostać ministrem spraw zagranicznych najdłużej sprawującym swój urząd w historii III RP. Jest jednym z najbardziej znienawidzonych przez PiS polityków Platformy Obywatelskiej. Jednym zdaniem opublikowanym na Twitterze potrafi rozpalić całą Polskę. Rola Radosława Sikorskiego w polityce daleko wykracza poza kierowanie resortem spraw zagranicznych, choć to ostatnie zadanie ponownie powierzył mu Donald Tusk.

– Tym, którzy za najwyższy stopień patriotyzmu uważają oskarżanie rządu wyłonionego w demokratycznych wyborach o służalstwo wobec obcych, o kondominium, bifinlandyzację, o zaprzaństwo i zdradę mówię: opamiętajcie się i zrozumcie, ta Polska, którą mamy: demokratyczna i wolnorynkowa jest najlepsza, jaką kiedykolwiek mieliśmy, nauczcie się ją kochać – grzmiał Radosław Sikorski w marcu tego roku podczas wygłaszania expose na temat polityki zagranicznej Polski. Słowa te były skierowane przede wszystkim do polityków PiS, którzy bezpardonowo krytykowali rząd za sposób prowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, wytykając jednocześnie ustępliwość wobec Rosji.

Tymczasem Sikorski (ur. 1963) przez kilka lat był związany z Prawem i Sprawiedliwością. Był to jednak tylko jeden z etapów jego błyskotliwej kariery, naznaczonej nie tylko kolejnymi stanowiskami, lecz również zasadniczą ewolucją sposobu myślenia o polityce zagranicznej.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wszystkie-twarze-radoslawa-sikorskiego,1,4909238,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *