Wybory 2011: Będzie po Hofmanie?

Wczorajszy kampanijny dzień upłynął pod znakiem wypowiedzi Adama Hofmana. Cytując portal onet.pl, rzecznik PiS powiedział tak:

„z PSL-em to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy – zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. (…) za związkami partnerskimi; chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło”.

Najpierw oczywistości. Hofman ugodził w pisowski elektorat celniej, niż zrobiłby to najtwardszy polityczny przeciwnik. O ile bowiem można powiedzieć, że mówiąc o mieszkańcach wsi uderza wyłącznie w elektorat PSL (który jest też w dużej mierze elektoratem partii Kaczyńskiego) , to rzecznik PiS dołożył do tego jeszcze mniejsze miasta. Te zaś szczególnie w Polsce wschodniej stanowią wprost pisowski bastion. To mieszkańcy tych miejscowości też najczęściej emigrują do Warszawy i innych większych ośrodków. Hofman zachował się tu więc nie jak rzecznik PiSu, ale jak czołowy sztabowiec Platformy Obywatelskiej. Wypada się tylko cieszyć.

W sytuacji tak poważnej wpadki warto się zastanowić co będzie dalej? Rozwój wypadków może być dwojaki: Jarosław Kaczyński dojdzie do wniosku, że jego wyznawców od PiSu nic nie odstraszy i Adam Hofman ocaleje. Może tez dojść do wniosku, że jednak miarka się przebrała i młody poseł będzie miał poważne kłopoty.

Incydent z udziałem pisowskiego rzecznika, młodego protegowanego Adama Lipińskiego, będzie też testem innego rodzaju. Testem na wpływy dwóch pisowskich wiceprezesów. Właśnie Lipińskiego oraz Zbigniewa Ziobro. Pamiętajmy, że listy partii nie są jeszcze zamknięte, a wakat na radomskiej jedynce jest dla wszystkich kandydatów groźnym memento. Z pewnością nie uszło to uwadze hofmanowych konkurentów. I nie myślę tutaj tylko o liderze listy konińskiej Witoldzie Czarneckim. Także o bardziej wpływowych przeciwnikach. Sytuacja jest dla Adama poważna. Czy będzie po Hofmanie?

www.facebook.com/flibicki

Jan Filip Libicki

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wybory 2011: Będzie po Hofmanie?”

  1. Libicki tak jak cały demoliberalny pseudo-salon uprawia demagogię. Hofman przecież nie mówił o mieszkańcach wsi i miasteczek jako ogóle a o działaczach PSL, a tych nie można identyfikować z całością wsi/miasteczek, bo większość ludzi ma gdzieś PSL. Ale Libicki tak jak jak to mają w zwyczaju zakłamane demoliberały o to nie dba, tylko dołącza do chóru kreujących fałszywy obraz rzeczywistości, że niby Hofman obraża wsie i miasteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *