Wystartował serwis Chesterton Polska

Mamy dla Państwa noworoczny prezent: otóż właśnie wystartował serwis Chesterton Polska, a znajdą tam Państwo m.in. darmowy ebook pt. “Charles Dickens”. Zapraszamy gorąco, a jeśli to tylko możliwe to również prośba o podzielenie się niniejszą wiadomością z rodziną i znajomymi. Serdeczne Bóg zapłać!

O nas

Dwóch ludzi, dwa światy, jedna pasja. Dzieli nas wiele, przede wszystkim zawrotna przestrzeń całej Europy. Łączy: miłość do pisarstwa Gilberta Keitha Chestertona. Ta strona jest od nas dla Państwa – abyście Wy również poznali i pokochali fascynujący świat jednego z najpiękniejszych umysłów, najlżejszych piór i największych serc XX wieku; być może od trochę innej strony…

Czytelniku — aperi et lege!

Wesprzyj inicjatywę:

Chcielibyśmy, aby Chesterton był w Polsce jak najszerzej znany i czytany, dlatego też każda pomoc będzie bardzo, ale to bardzo mile widziana. W tym wypadku, może ona przybierać cztery podstawowe formy.

A zatem, pomagać można:

  1. Modlitwą – bo jeśli Pan domu nie zbuduje, próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
  2. Promocją – prosimy o komentowanie i rozpowszechnianie wieści o stronie wśród rodziny, przyjaciół i znajomych – wszędzie gdzie się tylko da! – o zachęcanie do lektury tekstów i pobierania e-booków. Będzie to dla nas źródłem radości i motywacji do działania.
  3. Pracą – propozycje przekładów tekstów Chestertona i wszelkie inne pomysły można nadsyłać na adres redakcyjny – poniżej zamieszczamy formularz kontaktowy. Interesują nas przede wszystkim teksty w Polsce nieznane, nieszablonowe, wnoszące w rozumienie myśli GKC coś świeżego.
  4. Pieniądzem – strona ma charakter niekomercyjny, wszystkich Czytelników skłonnych udzielić wsparcia materialnego prosimy o wpłatę darowizny na fundusz translatorski najaktywniejszego z naszych tłumaczy, p. Macieja Wąsa (nr konta: 02 1060 0076 0000 3120 0001 5103 – Bank BPH). Darowizny są kwestią ściśle dobrowolną i pomogą nam trwać w wysiłkach uwalniania twórczości GKC nad Wisłą.

Bo, szanowni Państwo: „Every citizen is a revolution!”

Maciej Wąs, Paweł Kaliniecki

http://chestertonpolska.org/

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *