Wywiad konserwatyzm.pl z Olegiem (Luty) – wokalistą, twórcą tekstów zespołu Kamaedzitca

W Polsce jesteście znani głównie w środowisku fanów muzyki metalowej oraz nacjonalistów. Mamy Czytelników z różnych środowisku, czy mógłbyś w związku z tym opowiedzieć nam coś o zespole?

Zespół został założony jako kapela pagan metalowa. Dlatego sporo sympatyków tego nurtu słucha nadal naszej muzyki. Nie skupiamy się na ilości, ale na jakości naszych słuchaczy. Dzielimy się naszymi myślami z ludźmi, którzy są zdolni do myślenia krytycznego, którzy samodzielnie podejmują decyzje i mają swoje zdanie. Nasz słuchacz to człowiek niezależny, z ogromną siłą woli.

Idea utworzenia zespołu, który prezentowałby rodzime pogańskie korzenie i dziedzictwo przodków pojawiła się około 2000 roku. Około 2003 roku zespół był skompletowany. Zaczęły się pierwsze prace w studiu oraz koncerty na żywo. Przez te 14 lat skład zespołu zmieniał się, a ideologia poszerzała. Przez te lata powstało 6 albumów, 2 splity, 3 covery, kilka utworów do kompilacji, kilka utworów do klipów motywujących i na turnieje sportowe. Graliśmy wiele koncertów na Białorusi, Rosji i Ukrainie.

Obecnie nie mamy kompletnego składu, dlatego nie gramy na żywo. Jednak mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy w stanie zagrać dla naszych słuchaczy na żywo.

Gdzie szukacie muzycznych i politycznych inspiracji?

W naszym przeznaczeniu, życiu, w każdym momencie… który daje inspirację, ma jakiś sens, filozofię. Sztuce i myślach przenikających nas.

Promujecie Straight Edge (np. Wasze utwory „Straight edge sport”, „Straight edge Belarus” https://www.youtube.com/watch?v=uUG1vJWJWxY) oraz słowiańską jedność (split „Trinity”) – obie idee są mi bliskie. Dlaczego wybraliście drogę życia jaką promuje Straight Edge? Czy według Was możliwe jest powstanie Unii Słowian (wraz z państwami bałtyckimi i Węgrami) jako opozycji do Unii Europejskiej?

Straight Edge jest formą walki. To naturalna baza młodości. Europa i Ruś są niepodzielne. Nie chcemy wyróżniać Słowian, czy kogokolwiek. Słowianie i reszta Europejczyków to jedna rodzina. Mamy tych samych przodków, jedno przeznaczenie, jedną przeszłość i przyszłość.

Co oznacza dla Was Europa? Wierzycie w coś takiego jak europejska tożsamość i w  możliwość współpracy między europejskimi narodami bez szowinizmu?

Piętnujemy każdą formę szowinizmu między białymi narodami. Najważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, aby przetrwać. Nie mówię tutaj tylko o krwi, ale również o duchu. W dzisiejszych czasach nie mogę nazwać 90% białych ludzi „białymi”. Nie ma teraz czasu na historyczne resentymenty. Relacje między narodami nie powinny opierać się  na „zniewagach” przeszłości, ale na budowie Nowej Ery. W tej walce jesteśmy odpowiedzialni za Odrodzenie i Jedność.

Prawdopodobnie nasi Czytelnicy chcieliby wiedzieć, jak oceniacie system polityczny Białorusi? W naszych, politycznie poprawnych mediach żyjecie w państwie totalitarnym, wręcz faszystowskim, które utożsamia A. Łukaszenko. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że Białorusini to nie samoistny naród, tylko część Rosjan. Jakie jest Wasze zdanie?

Jesteśmy NS i poganami. Obecny system Białorusi jest daleki od ideału. Tak samo jak my jest przeciwko liberałom, demokratom, komunistom, czy antyfaszystom. Białorusini są częścią Ariów. Mamy swoje terytorium, oryginalną kulturę i tradycję. Mamy swoje godło – Pogoń, naszą biało-czerwono-białą flagę i swój język. Z drugiej strony jesteśmy częścią Europy i Rusi. Jesteśmy częścią białych narodów.

Ostatnie zdanie należy do Was, co chcielibyście przekazać naszym Czytelnikom? Dziękuję.

Dziękujemy za wywiad. Przesyłamy najgorętsze życzenia do naszej braterskiej Polski i Polaków! Bądźcie silni. Żyjcie świadomie. Rozwijajcie się intelektualnie i fizycznie. Pamiętajcie główny wróg jest między nami. Po pierwsze, zmieńcie siebie, zwalczcie swoje słabości! Zacznijmy odrodzenie Europy i Rusi od nas samych….

KAMAEDZITCA

(Minsk / Belarus)

sXe-Pagan-NS

www.vk.com/kamaedzitca

www.kamaedzitca.com

Zespół Kamaedzitca przygotowuje nową płytę, która jak sami mówią „jest dla tych, którzy chcą spróbować zakazanego owocu. Świat śmierci jest bliżej niż myślą…”.  Płyta będzie zawierać 13 utworów o mrocznej, egzystencjalnej tematyce. Wydana w eleganckim drewnianym opakowaniu z ludowymi motywami oraz z kamieniem z owianego piękną legendą jeziora Świteź.

Wywiad przeprowadził Tomasz Kosiński

Wywiad zawiera stwierdzenia, z którymi Redakcja Portalu www.konserwatyzm.pl nie utożsamia się.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.