Wywiad portalu konserwatyzm.pl z rzecznikiem prasowym Obozu Narodowo-Radykalnego

Od kiedy jest Pan rzecznikiem Obozu Narodowo-Radykalnego i w jakich wcześniej organizacjach społeczno-politycznych Pan działał?

Rzecznikiem jestem od kilku tygodni. Byłem w RTR i UPR

Jakie stawia Pan sobie cele jako rzecznik ONRu?

Rzetelnie informować media i odpowiadać sympatykom.

Jakie warunki trzeba spełnić by zostać członkiem ONR?

Obecnie obowiązuje roczny staż kandydacki, osoba rozpoczyna taki staż z rekomendacji Koordynatora Brygady. Po rocznym stażu(jeżeli przebiegł on pozytywnie) kandydat pisze tekst z wiedzy o Ruchu Narodowym, oraz współczesnych zagadnieniach polityczno-społecznych. Staż może zostać w każdej chwili przedłużony, lub przerwany.

Przed wojną narodowy-radykalizm dzielił się na dwie frakcje: Ruch Narodowo-Radykalny „Falanga” i ONR „ABC”, z którą grupą utożsamiają się współcześni działacze ONRu?

Odwołujemy się zdecydowanie do tradycji ONR „ABC”, nie kopiujemy jednak wszystkiego z przedwojnia, ponieważ Ruch Narodowy musi iść z duchem czasu.

Czy Obóz Narodowo-Radykalny utrzymuje kontakty z europejskimi prawicowymi organizacjami?

W tej chwili nie posiadamy takich kontaktów, chcemy skupić się na wewnętrznych problemach.

Jakie są relacje ONR z Narodowym Odrodzeniem Polski i jaki jest stosunek ONRu wobec idei „trójpozycjonizmu”?

Obóz Narodowo Radykalny nie współpracuje z Narodowym Odrodzeniem Polski. Jeżeli chodzi o idee trójpozycjonizmu to nie ma oficjalnej wykładni naszego stosunku do tej idei.

Czy ONR zamierza zmienić przyszłoroczną formułę Marszu Niepodległości?

To zależy od komitetu organizacyjnego, w skład którego wchodzi ONR. Natomiast formuła tegoroczna(oprócz mankamentów technicznych) w pełni nas zadowalała.

W mediach o ONRze jest głośno podczas różnego rodzaju marszów, pikiet etc. Czy to jest główne pole aktywności ONRu? Czy poprzez „wyjście na ulice” chcecie Państwo zdobyć „dusze” młodych Polaków?

Formy działania są także inne, takie o których nie usłyszymy w mediach np. wykłady, szkolenia, sport, zbiórki charytatywne, wycieczki krajoznawcze.

Często ONR współpracuje z Młodzieżą Wszechpolską. Czy nie obawiacie się Państwo, że poprzez takie współdziałanie nastąpi stopienie ONR z MW?

Współpracujemy na wielu płaszczyznach, np. Marsz Niepodległości to wspólne dzieło. Współpraca nie oznacza utraty wyrazistości.

Środowisko związane z tygodnikiem „Myśl Polska” zarzuca młodemu pokoleniu narodowców uleganie romantyzmowi politycznemu co może według nich skutkować „brataniem się” z PiSem (https://konserwatyzm.pl/artykul/2548/mlodziez-narodowa-do-wziecia). Jak by się Pan ustosunkował do tych twierdzeń?

Inni zarzucają nam gorsze rzeczy. Natomiast obecna forma ONR nie utożsamia się z romantyzmem politycznym.

Czy posiadacie Państwo spójny program gospodarczy?

Obóz Narodowo Radykalny nie jest partią polityczną, nie ma więc ściśle określonych poglądów w tym temacie.

Jaki jest stosunek ONRu wobec katolickiego tradycjonalizmu? Bliżej jest Państwu do Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X czy może do „indultowców” lub sedewakantystów?

Wielu z nas to zdecydowani tradycjonaliści. Nie zapominamy jednak o młodzieży która oczekuje przykładu, rady, a często pomocy w tak ważnych sprawach.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wywiad portalu konserwatyzm.pl z rzecznikiem prasowym Obozu Narodowo-Radykalnego”

  1. Wygadany jest pan Marian Kowalski. Po co w ogóle takie coś nazywać wywiadem. Można się z tegoż wywiadu dowiedzieć wiele ciekawych spraw. Porażka

  2. Bardzo słaby wywiad. Może pan Kowalski nie miał akurat czasu, a był przepytywany w trakcie jakiejś 5 minutowej przerwy w pracy? Tak to niestety wygląda.

  3. Marian to bardzo porządny człowiek, ideowy, szczery i uczciwy i gdyby tylko takie osoby budowały ów hipotetyczny Ruch Narodowy, to dobrze rokowałoby to tej organizacji. Natomiast odnośnie jego drogi politycznej warto wymienić jeszcze dwa jej elementy: powołanie Ligi Wschodniej, czyli organizacji liberalnych… autonomistów Lubelszczyzny (występującej pod flagą… Basków) oraz kandydowanie do Rady Miasta Lublin z listy Samoobrony w 2002r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *