Manipulacje PiS

Katolicki konserwatysta doskonale zdaje sobie sprawę z doniosłości problemu. Niby nie powinien protestować, gdy postulat wraca w debacie publicznej. A jednak co najmniej z powodów taktycznych nagły objaw aktywności PiS w tym obszarze trudno przyjąć za dobrą monetę.

Być może jest to desperacka próba sięgania do korzeni własnej działalności politycznej, by dokonać rewitalizacji umierającego ugrupowania. Nawet logiczne w obliczu zagrożenia inicjatywą Solidarna Polska. Tak czy inaczej, zamysł należy ocenić jako chybiony.

W warunkach wojny cywilizacyjnej, jaka się toczy wokół nas, bardzo ważne jest, by działania w sferze publicznej podejmowane przez prawicę nie zderzały się z linią Kościoła. Jako katolicy staramy się oczywiście wzmacniać przekaz, iż wbrew temu, co usiłują wmówić liberałowie, Kościół nie jest co do zasady przeciwnikiem kary śmierci. Jeżeli jednak kolejni Papieże uznają, iż priorytetem jest walka o ochronę życia przed narodzeniem, politycy powinni brać to pod uwagę.

Z tego właśnie powodu nie wierzę w dobre intencje Jarosława Kaczyńskiego. Przed wyborami tacy politycy jak Bolesław Piecha, Artur Górski czy Jan Dziedziczak doprowadzili do upadku obywatelskiego projektu w sprawie ochrony życia. Znając realia działania PiS, raczej nieprawdopodobne jest, by uczynili to bez akceptacji władz partyjnych. Przynajmniej dla mnie kolejność powinna być taka: najpierw obrona życia przed narodzeniem, dopiero potem kara śmierci za ekstremalne przestępstwa.

Ludwik Skurzak

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Manipulacje PiS”

  1. Wniosek jest taki, że nawet jeśli PiS powie lub zrobi coś sensownego to i tak będzie źle. Bo okazuje się, że można krytykować również za właściwe postępowanie. Jak PiS zaproponuje powrót do kary śmierci to się znajdzie „argument”, że za słabo walczy z in vitro. Jak juz wypowie się sensownie o in vitro to na pewno okaże się, że za słabo zwalcza pedalstwo itd. Byle ponawalać bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *