XIX Seminarium NAI – 9 marca

Szanowni Państwo!
Drodzy Seminarzyści NAI Warszawa!

Zapraszamy na kolejne internetowe seminarium, które będziemy transmitować w sobotę, 9 marca. Oto jego plan (w którym zastrzegamy jeszcze możliwość zmian):

10:00 MAS 05. Interes systemu autonomicznego, a zagadnienie sterowania socjomasy – Tomasz Banyś (cykl Metody analizy socjocybernetycznej)

W interesie procesu autonomicznego leży osiągnięcie oraz utrzymanie odpowiedniej struktury jego systemu. Socjomasa, jako materiał struktury jest jednym z elementów systemu, możliwych do sterowania i to temu zagadnieniu będzie poświęcony kolejny wykład z cyklu MAS.

11:00 MIR 05. Czy Polska została zdradzona w Jałcie i Poczdamie? – Jan Engelgard (cykl Mity i realia)

12:00 CDK 30. Kim jest Pacjent? – raport hejtera – Maciej Węgrzyn (cykl Cybernetyka dla każdego)

Odniosę się do debaty z dnia 16 stycznia br. w której głos zabrał Kol. Dominik Dudek. Nagranie udostępnił zaś Kol. Daniel Klimowicz na Youtube. https://www.youtube.com/watch?v=AD6sNKTGKUE

Powiem dlaczego ja się tam też znalazłem, co chciałem osiągnąć, co się udało i co z tego będzie kontynuowane. Podam także przykłady zastosowania toposów prawniczych do oceny procedur stosowanych w służbie zdrowia.

13:00 DIP 08. Nacjonalizm a imperializm – Magdalena Ziętek-Wielomska (cykl Dywersja ideologiczna p. Polsce)

Istnieją trzy zasadnicze modele organizacji ładu światowego. Pierwszy, propagowany przez nacjokratyzm, opiera się na suwerennych państwach narodowych, które podpisują różnego rodzaju umowy z zakresu prawa międzynarodowego. Drugi, opiera się na idei państwa uniwersalnego, które będzie posiadało centralną władzę, tworzącą normy prawne dla całej ludzkości. Trzeci model zawiera elementy obydwu poprzednich i postuluje redukcję podmiotów prawa międzynarodowego do kilku zaledwie wielkoobszarowych tworów politycznych.

14:00 VWI 04. Pedagogika wstydu, czyli propaganda długoterminowa – dr Rafał Brzeski (cykl Vademecum wojny informacyjnej)

15:00 – 16:00 przerwa obiadowa

16:00 OPH 04. Charakter a handel (część II) – Dominik Dudek (cykl Optymalizacja procesów handlowych)

Profesor Marian Mazur marzył aby jego odkrycia znalazły zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. Ja stosuję jego wzorzec charakteru w handlu z wielkim powodzeniem. W pierwszej części serii o dynamizmie charakteru, poruszę zagadnienie parametrów sztywnych (czyli energomaterialnych): dynamizmu, podatności i tolerancji w kontekście modelowych możliwości i ograniczeń współpracy. Kolejną część poświęcę parametrom niesztywnym (czyli informacyjnym): preferencyjności , pojemności oraz rejestracyjności procesu autonomicznego. Kolokwialnie mówiąc: jeśli nie zadziała na modelu, nie zadziała również w rzeczywistości. Dzięki procesowemu podejściu do planowania sprzężeń zwrotnych, możemy z dużym prawdopodobieństwem optymalizować nasze działania, pomijając warianty najbardziej energochłonne. Specjalnie piszę energochłonne zamiast niemożliwe, ponieważ człowiek jako proces probabilistyczny, samym swoim istnieniem wprowadza asocjację do otoczenia. Hipotetycznie, nawet najlepiej zaplanowany proces sterowania, może dać efekt nieprzewidywalny za pomocą znanego nam aparatu poznawczego. Tego rodzaju ekstrema pozwalają nam szukać kolejnych aksjomatów, do czego Państwa serdecznie zachęcam.

Zakończenie ~17:30.

Wykłady będą transmitowane na żywo via YouTube. Linki do poszczególnych wykładów znajdą się na naszej stronie na co najmniej jeden dzień przed seminarium. Osoby oglądające nas na żywo będą mogły zadawać pytania wykładowcom na czacie.

Zapraszamy i prosimy o udostępnianie niniejszej informacji wszelkim potencjalnie zainteresowanym osobom! Dziękujemy!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *