Za noszenie koszulek został nazwany „neonazistą”

Paradujący z rasistowskimi emblematami członek ONR, pracownik kolejki turystycznej w Dolinie Chochołowskiej, został oskarżony o szerzenie nienawiści na tle narodowościowym – pisze „Gazeta Wyborcza

Na Tomasza P., szefa podhalańskiej brygady ONR, natknął się w górach m.in. Michał Rusinek, literat, wykładowca UJ i sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej. Opowiadał nam w 2009 r.: – Spacerowałem Doliną Chochołowską, gdy obok przejechała kolejka turystyczna. Mężczyzna za kierownicą ubrany był w koszulkę z przekreśloną gwiazdą Dawida. Byłem zdziwiony, że tego typu emblemat propaguje osoba zatrudniona przy obsłudze ruchu turystycznego w Tatrzańskim Parku Narodowym. Gwiazda Dawida to symbol Izraela, który jest na fladze tego kraju.

Oburzeni byli też inni turyści, którzy zawiadomili zakopiańską policję. Widzieli tego samego mężczyznę w innych koszulach o szowinistycznej wymowie, m.in. z napisem ”biały dumny mężczyzna”, czy z nacjonalistycznymi emblematami.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10839349,Neonazista_wozi_turystow.html

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Za noszenie koszulek został nazwany „neonazistą””

  1. Acha, to znaczy ze jezeli ktos nie lubi symboli panstwa Izrael czy jest dumny z bycia bialym mezczyzna, to znaczy ze jest hitlerowcem.Teraz juz wszystko wiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *