Zakopane: „ONR Podhale pamięta! Akcja znicz – narodowcy bohaterom!” w Zakopanem

1 listopada, o godz. 14,00, przy wejściu na Stary Cmentarz w Zakopanem, zebrała się 14-sto osobowa grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale – Koło Zakopane i Koło Witów – by w tym ważnym i wyjątkowym dla każdego Polaka, katolika i patrioty dniu, oddać nad grobami, będącymi swego rodzaju imponderabiliami hołd tym, co w sposób niebagatelny zasłużyli się swojej, często nieobecnej na mapach Europy Ojczyźnie.

Był czas na refleksje i przemyślenia. Nad tym co było, nad tym co nas czeka, nade wszystko był czas na oddanie czci poprzez modlitwę, zapalenie zniczy i złożenie wieńców, tym, którzy nie wstydzili się być Polakami. Tym którzy mieli odwagę walczyć o odzyskanie niepodległości swojej Ojczyzny, oraz tym, którzy walczyli o jej utrzymanie. Walczyli w najróżniejszy sposób: ideą, bronią, piórem, pędzlem, intelektem…

Po upamiętnieniu zasłużonych dla Polski i Podhala spoczywających na Pęksowym Brzyzku, wszyscy zgromadzeni udali się na Nowy Cmentarz, przy ul. Nowotarskiej, by i tutaj z szacunkiem i w zadumie, pochylić się nad mogiłami tych, którzy w szczególny sposób na to zasłużyli, a którzy z najróżniejszych powodów, przez współczesność zostali odesłani w niepamięć.

CZEŚĆ ICH PAMĘCI! /zk/

Źródło: www.onrpodhale.boo.pl

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *