Zamach w Oslo

Pogróżki Nadżmuddina Faraha Ahmada, znanego jako mułła Krekar, założyciela grupy islamistów w Norwegii mogą okazać się tropem, który prowadzi do sprawców piątkowego zamachu w Oslo – piszą niektóre dzienniki europejskie, powołujące się na telewizję Al-Dżazira.

Do zamachu w Oslo doszło w kilka dni po tym, jak norweska prokuratura oskarżyła formalnie o terroryzm podchodzącego z Kurdystanu mułłę Krekar, założyciela działającego w Norwegii islamskiego ugrupowania Ansar al-Islam – pisze w elektronicznym wydaniu lizboński dziennik "Publico".

"Publico" przypomina, że mułła Krekar, który mieszka w Norwegii od ucieczki z północnego Iraku w 1991 roku, został 12 lipca oskarżony przez norweską prokuraturę o to, że zagroził śmiercią byłej członkini rządu norweskiego Ernie Solberg.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/347186,zamach-w-oslo-prasa-przypomina-pogrozki-mully-krekara.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Zamach w Oslo”

  1. @Stanisław A. Niewiński Czy to terytorium, z ktorego ow mullah uciekl, bylo do 1918 roku pod wladza Turcji? I dlaczego wybral za przedmiot atakow wlasnie Norwegie i Partie Pracy? Jakie oblicze ideowe ma norweska Partia Pracy?

  2. @Antoine Ratnik, mułła pochodzi z irackiego Kurdystanu, a Irak był częścią Imperium Ottomańskiego. Z ostatnich rewelacji wynika jednak, że za zamachem stał Norweg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *