Zarzuty ws. Smoleńska

Z informacji, do których dotarli reporterzy Radia ZET, wynika, że w śledztwie smoleńskim zarzuty niedopełnienia obowiązków usłyszeli były dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego i były dowódca eskadry, którzy pełnili te funkcje 10 kwietnia 2010 roku. „Kozły ofiarne już są. Konsekwentnie – cała wina na wojsko” – skomentował tę decyzję Andrzej Duda, były współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

„A czy prokuratura wojskowa choćby tylko przesłuchała: Arabskiego, Klicha, Millera, Sikorskiego i Tuska?” – pyta dalej Duda w swoim wpisie zamieszczonym w serwisie społecznościowym Twitter.

Do nieco innych ustaleń w sprawie postawionych zarzutów dotarł jednak reporter RMF FM Roman Osica. Z jego ustaleń wynika, że Naczelna Prokuratura Wojskowa miała postawić zarzuty byłemu zastępcy szefa 36. specpułku oraz dowódcy eskadry.

Prokuratura: zarzuty dla dwóch oficerów ws. katastrofy smoleńskiej

Wojskowa prokuratura okręgowa postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych dwóm oficerom, którzy w 2010 r. zajmowali dowódcze stanowiska w 36. specpułku. Chodzi o organizację lotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Jak poinformował kpt Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, zarzuty dotyczą „niedopełnienie obowiązków służbowych związanych z organizacją lotu do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r. w zakresie wyznaczenia i przygotowania załogi Tu-154M”.

Nie chciał ujawnić danych oficerów, wyjaśniając, że nie ma na to zgody ani prokuratury, ani samych podejrzanych. Poinformował jedynie, że nie przyznali się oni do winy i odmówili składania wyjaśnień.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zarzuty-ws-smolenska-kozly-ofiarne-juz-sa,1,4827335,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *