Zlikwidować sejmową zamrażarkę?

Likwidacja słynnej sejmowej zamrażarki, a także większy wpływ na kształt porządku obrad Sejmu – wprowadzenia takich zmian w regulaminie Sejmu domaga się PiS. Partia przygotowała już formalną propozycję zmian.

Swój projekt dotyczący zmiany regulaminu Sejmu złożył już KlubPiS. Jednym z postulatów jest zlikwidowanie tzw. zamrażarkimarszałka Sejmu, czyli możliwości opóźniania pracy nad projektami opozycji. „Chcemy wyraźnie zapisać w regulaminie, że pierwsze czytanie projektu musi się odbyć nie później niż w ciągu sześciu miesięcy od złożenia go do laski marszałkowskiej” – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Kazimierz Michał Ujazdowski, poseł PiS, autor propozycji zmiany regulaminu.

Opozycja skarżyła się na zamrażarkę również w poprzedniej kadencji. Dwa lata temu politycy SLD wyliczali marszałkowi Komorowskiemu, że blokuje 37 projektów ustaw ich autorstwa, PiS – nawet 64. „Nie chodzi o to, by los projektów ustaw zależał od zmiennej woli marszałków. Chcemy wprowadzić regulacje, które rozstrzygną tę kwestię raz na zawsze” – podkreśla Kazimierz Michał Ujazdowski.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372968,pis-chce-zmiany-regulaminu-sejmu.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Zlikwidować sejmową zamrażarkę?”

  1. Bardzo słusznie. Ale nowi kumple sen.Libickiego zapewne uznają to za „niedemokratyczne” i za zamach na p.Kopacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *