Miażdżący raport NIK dotyczących inwestycji NATO w infrastrukturę obronną

MON zgadza się z częścią zarzutów NIK dotyczących inwestycji NATO w infrastrukturę obronną; w tej sprawie resort reagował już wcześniej – powiedział w środę PAP wiceszef MON Marcin Idzik. Zarzuty dotyczą m.in. opóźnień, przekroczenia kosztów i niedostatecznego nadzoru.

Kontrola, której wyniki NIK przesłała PAP w środę, dotyczyła sześciu z 98 inwestycji prowadzonych w latach 2007-10. Wartość skontrolowanych zadań inwestycyjnych wyniosła blisko 20 proc. ogółu wydatków na program inwestycji NATO w dziedzinie bezpieczeństwa (NSIP). Negatywna ocena NIK dotyczy czterech przedsięwzięć – budowy składów paliw i smarów na lotniskach w Malborku i Poznaniu-Krzesinach oraz w składnicy paliw w Cybowie, a także budowy posterunku radarowego dalekiego zasięgu systemu Backbone w Zamościu.

Nie z każdą tezą raportu się zgadzamy - powiedział PAP wiceminister obrony Marcin Idzik. Na sześć skontrolowanych przedsięwzięć cztery oceniono negatywnie, ale warto wskazać, że cały program inwestycji NATO liczy 131 zadań, które zostały w ok. 70 proc. zrealizowane, na łączną kwotę 3,4 mld zł - dodał.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372934,mon-z-zarzutami-nik-zgadzamy-sie-czesciowo.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *