Życzenia wesołej chanuki dla „Gazety Wyborczej” i judeochrześcijan z frondy.pl

Z okazji święta chanuki składamy najserdeczniejsze życzenia dla redaktorów i pracowników „Gazety Wyborczej” oraz dla judeochrześcijan z portalu www.fronda.pl. Szczególne życzenia wesołej chanuki składamy panu Łukaszowi Adamskiemu, którego darzymy szczególną sympatią.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Życzenia wesołej chanuki dla „Gazety Wyborczej” i judeochrześcijan z frondy.pl”

 1. Strona nie może być nudna , musi mieć swoją komediową część . Tym zajmuje się pan Meller w swoich komentarzach a pan Libicki w ;felietonach”.

 2. Zart by sie udal, jednak w ogloszeniu ponizej prof. Wielomski w imieniu Redakcji zyczy „Wesołych Świąt” jedynie, bez doprecyzowania o jakie swieta Mu chodzi. W efekcie niniejszy zart moze obrocic sie przeciw samej Redakcji.

 3. Nie bardzo widze, gdzie tu jest problem.Gloszenie teorii, ze Zydzi talmudyczni sa ” naszymi starszymi bracmi w wierze” jest bardzo powaznym bledem i moze przyczynic sie do potepienia wiecznego dusz, ktore to wezma na powaznie. Jest w zwiazku z powyzszym zupelnie normalne, ze ow blad zostal zaatakowany i wysmiany.

 4. @Antoine Ratnik – chyba Pan nie zrozumiał. Łukasz Adamski nie jest żydem, a niniejsze „życzenia” są po prostu czczym szyderstwem. Niezależnie od głupot p.Adamskiego – wykorzystywać Świąt Bożego Narodzenia do tego typu szyderstwa nie wypada. Towarzysze z „Gazety Wyborczej” to oczywiście co innego. Oni nawet mogliby to wziąć na poważnie.

 5. @T.Dalecki – A może tu chodzi o zasadę konsekwencji? Jeśli ktoś promuje „judeochrześcijaństwo”, to można mu złożyć życzenia chanukowe. Ja wysłałem życzenia chanukowe znajomym z Izraela a oni mi odesłali bożonarodzeniowe. Normalna sprawa.

 6. @Tomasz Dalecki Wiem bardzo dobrze, ze p.Adamski nie jest Zydem a musze sie Panu przyznac, ze jest mi gleboko obojetne kto jest Zydem, a kto nie.Prof.François-Georges Dreyfus i prof.Lucien Israel byli Zydami, co nie przeszkadzalo, ze byli na „skrajnej prawicy”.Cytaty z prof.Israela sa niekiedy wykorzystywane w trakcie Cwiczen Ignacjanskich. Pochodzenie czesto nie ma znaczenia.Licza sie poglady.

 7. Dokładnie. Jest to instrumentalne wykorzystanie Bożego Narodzenia do szyderstwa z innej osoby. Gdyby redaktor miał czyste intencje i chodziło jedynie o te poglądy to chanukowe życzenia dla Adamskiego złożyłby je 21go, a nie 24go grudnia. To czy jacyś Żydzi byli prawicowcami i jakie są czyjeś poglądy w tym momencie nie ma żadnego znaczenia. Ważna jest postawa pana Mellera. Jest to sprawa w tym momencie dla spowiednika pana redaktora. Nie wypada kpić z innych w taki sposób wykorzystując do tego instrumentalnie tak wielką uroczystość.

 8. Nie ma nic gorszego, jak pod pretekstem falszywie pojetej milosci blizniego drwic z milosci blizniego. Zostal slusznie zaatakowany straszny blad, mogacy kosztowac zbawienie niektore naiwne dusze. Nikt jednak nigdy nie widzial bledu, zeby sie sam przechadzal po ulicach.Blad ma zawsze nosiciela. Zostal lagodnie, ze studenckim humorem, „obsmiany” jeden konkretny nosiciel.A tu nagle niektorzy wylewaja krokodyle lzy nad jego losem. Przypominanie, ze nie ma miejsca dla bledu wlasnie w dzien Bozego Narodzenia jest bardzo dobrze dobranym momentem.Te chanukowe anty- zyczenia uderzaja rowniez w obecna tendencje do rozmywania Swiat Bozego Narodzenia i robienia z nich jakiejs ceremonii ekumenicznej.Portlal nacjonalista.pl opublikowal material video na ten temat.Nie smiem pytac, ale pytam.Czy te krokodyle lzy wynikaja z sympatii do judeochrzescijanstwa? Jezeli tak, (ale mysle, ze nie, nieprawdaz?), to bylaby to jakas pomylka, poniewaz nie mozna miec sympatii do czegos co nie istnieje, a judeochrzescijanstwo nie istnieje.Blad nie ma bowiem realnego istnienia, to „niebyt, ktory jest”, jak mawial Platon.

 9. Wrogowie Kosciola pragna zastapic Boze Narodzenie Chanuka.Boze Narodzenie wypada 25-go grudnia. W Polsce zyczenia swiateczne sklada sie 24-go grudnia ( ze wzgledu na wyjatkowy charakter Wigilii jako swieta wspomnien o dawnych kleskach narodowych, o przegranych bitwach, o Sybirze i o stanie wojennym).Data zostala wiec dobrze wybrana ze wzgledu na lokalne zwyczaje.We Francji trzeba byloby to zrobic 25-go grudnia, bo to tego dnia sklada sie zyczenia swiateczne w tym kraju ( gdzie prawowierni katolicy nie mieszaja religii z recytacja poezji Victora Hugo), choc tu mozna skladac zyczenia przez cala oktawe Bozego Narodzenia.

 10. To nie obśmianie błędu, tylko błądzącego. Ten sposób nie przyniesie się pożytku żadnej duszy. Zadziałają podstawowe mechanizmy psychologiczne w przypadku osoby Adamskiego i ten jeszcze bardziej zacietrzewi się w swojej herezji. W trosce o dobro duszy należałoby zasypać go dokładnymi cytatami z Pisma Świętego i Magisterium, które wykazałyby jego błąd i umożliwiłyby jego nawrócenie. Wyśmianie scali go jedynie jeszcze bardziej z sektą judeochrześcijan. Nie tędy droga.

 11. Poza tym ci wrogowie Kościoła, którzy pragną Uroczystość Bożego Narodzenia zastąpić chanuką, nie są groźni. Złowrodzy są dopiero ci, którzy nie pragną go niczym zastąpić. Ale to nigdy się nie uda do końca z prostego powodu. Tak samo jak konsumpcjonizm poważnie wpłynął na postrzeganie tych świąt, tak nie leży w interesie żadnej korporacji nastawionej na zbijanie zysku, całkowita ich likwidacja. Pieniądz jest w tej chwili swoistym katechonem, który strzeże Bożego Narodzenia.

 12. @Andrzej Milewicz Uwazam, ze Pan nie dostrzega wszystkich aspektow sprawy i robi sobie zludzenia, ale przyznam, ze taki punkt widzenia jak Panski jest czesto spotykany obecnie.

 13. @ Antoine Ratnik wcześniej – „Pochodzenie czesto nie ma znaczenia.Licza sie poglady.” Mi się wydawało, że obchodzenie świąt wiąże się z wyznawaniem religii, a nie z poglądami, ale skoro Pan twierdzi, że tutejsi rusofile swoje Boże Narodzenie będą dopiero obchodzili razem z prawosławnymi, to nie będę się sprzeczał. To by wyjaśniało formę sąsiednich życzeń złożonych przez naczelnego. @ Andrzej Milewicz – Świętom handlowym te religijne nie są potrzebne. Wystarczy zwyczaj ubierania choinki i umieszczania pod nią prezentów. Czy więcej niż 1 % ludzi w Polsce umie powiedzieć choćby 3 konkretne zdania o świętym Walentym? A ile % uczestniczy w „walentynkowym szale” 14 lutego?

 14. @Alek Co do pierwszej propozycji (@Antoine Ratnik wczesniej), zostawiam Panu odpowiedzialnosc Panskich slow. Co do Panskiego @Andrzej Milewicz, to pelna zgoda z Panem.To jest wlasnie to zludzenie, o ktorym pisalem.

 15. @Andrzej Milewicz Nie chodzi tylko o samego red.Adamskiego.Chodzi rowniez o ofiary tego modernistycznego portalu.

 16. :))) dopiero teraz przeczytałem – uważam, że to żartobliwe upomnienie jest jak najbardziej na miejscu. @Dalecki: jest Pan bardzo czujny, żadnej okazji do krytyki tego portalu nie marnując. @Ratnik: Zgadzam się z Pana interpretacją tego zagadnienia. ŻYCZE CAŁEJ REDAKCJI I CZYTELNIKOM BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *