Żydzi oburzeni uczczeniem św. Gabriela Zabłudowskiego

Materiał pokazano w związku z wizytą w Polsce patriarchy Cyryla, który modlił się przy grobie męczennika, znajdującym się w soborze św. Mikołaja w Białymstoku. Środowiska żydowskie w Rosji wyraziły oburzenie tym „popularyzowaniem średniowiecznej mitologii” bez oczekiwanego przez siebie komentarza i dementi. Biuro prasowe przywódcy chasydów, rabina Berla Lazara zażądało też od patriarchy Cyryla przedstawienia oficjalnego stanowiska Cerkwi wobec historycznych świadectw na temat żydowskich mordów rytualnych. Przebieg wizyty w Polsce, wraz oddaniem czci świętemu młodziankowi – chasydzi uznali za „rozpalanie ognia nienawiści rasowej i religijnej” wobec Żydów (i żydów).

W przeciwieństwie do Kościoła katolickiego i sekt protestanckich – Cerkiew nie zmieniła swego stanowiska wobec dowodów na dokonywane przez Żydów mordy rytualne na chrześcijańskich dzieciach, a kult św. Gabriela Zabłudowskiego pozostaje bardzo żywy wśród prawosławnej młodzieży polskiej, białoruskiej i rosyjskiej. Niestety, nie można tego powiedzieć o katolickim wspomnieniu takich zamęczonych dzieci jak św. William z Norwich, św. Szymon z Trydentu, św. Andrzej Oxner czy św. Wermer z Womrath.

Ekstremiści żydowscy to – obok Sekty Smoleńskiej i szowinistów ukraińskich spod znaku Bandery – kolejne środowisko niezadowolone ze zbliżenia polsko-rosyjskiego i katolicko-prawosławnego.

(karo)

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Facebook

0 thoughts on “Żydzi oburzeni uczczeniem św. Gabriela Zabłudowskiego”

  1. Bogu niech będą dzięki. Niech talmudyści-sataniści plują, ile wlezie. Uwielbiam tę bezradność „lewej strony”. Banderowcy, PiS-owcy i masoni niech plują wraz z żydami. Smacznego.

  2. Żydostwo już ponad wiek temu, posługując się kardynałem Vaughanem, starało się wymóc na Stolicy Apostolskiej uznanie, że mordy rytualne nie miały miejsca. Wiarołomcy się jednak przeliczyli, bo odpowiedź w postaci krótkiej notatki mówiła: „Mordy rytualne są historyczną prawdą, Benedykt XIV potwierdził je, a Stolica Apostolska dokonała kanonizacji, wynosząc na ołtarze dziecko zabite przez nich [żydów] z nienawiści do wiary (…) Zważywszy na to, Stolica Apostolska nie może wydać żądanej deklaracji”.

  3. To nie jest swiety Kosciola tylko Cerkwii Rosyjskiej.Czy wszystkie autokefalie uznaja te „kanonizacje”? Np.On jest swiety w Lublinie, a czy w Belgradzie tez?

  4. Święci Kościoła prawosławnego ogłaszani są przez Święty Sobór Biskupów lokalnego Kościoła, a następnie uznawani przez poszczególne Kościoły w analogiczny sposób. Św. Gabriela Zabłudowskiego kanonizowała Rosyjska Cerkiew Prawosławna, kult na ziemiach polskich jest jednak starszy. Obecnie czczony jest więc w Polsce i na terytorium kanonicznym Patriarchatu Moskiewskiego.

  5. @Konrad Rękas 1/Swietym jest kazdy, kto umiera w stanie laski uswiecajacej.Dusze czysccowe tez sa swiete.Ale w trakcie ziemskiej pielgrzymki po tym lez padole niektorzy ludzie okazali tak ogromna milosc Boga i blizniego, ze Kosciol Sw.Matka nasza pragnie ich dac za przyklad wiernym.Stad beatyfikcje i kanonizacje.W przypadku smierci za wiare, dusza idzie do Nieba automatycznie.Ale Gabriel byl schizmatykiem , byc moze jego dusza byla Panu Bogu bardzo mila, pewnie byla, ale nie mozna uznac za swietego schizmatyka, bo to by bylo dawanie wiernym do nasladowania falszywej postawy religijnej.Wiec, byc moze Gabriel jest w Niebie ale z cala pewnoscia NIE JEST swietym w takim samym sensie jak np.Sw St.Kostka czy Sw.Teresa od Dz.Jezus. 2/”(…) et unam, santctam, apostolicam et catholicam ecclesiam” – ktora z tych not ma cerkiew moskiewska?

  6. On nie jest naszym świętym ale zarówno unitów jak i prawosławnych ukraińskicj oaz bialoruskich. rusińskich oraz rosyjskiego i rosyjskojęzycznego prawosławia nie jest on także świetym dla pozostalych parawoslawnych…………nie jest takze prawdąiz Żydzi mordowali rytualnie dzieci różnych konfesji chrześcijańskicj ….to nie było w ich tradycji……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *