240 tys. zł dla Romaszewskiego za dwa lata więzienia w PRL

TVN24 donosi:

240 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania przyznał w piątek sąd znanemu opozycjoniście z PRL i byłemu działaczowi NSZZ „Solidarność” Zbigniewowi Romaszewskiemu. W latach 80. był on przez ponad dwa lata więziony za działalność niepodległościową.Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał 73-letniemu Romaszewskiemu od Skarbu Państwa 192 tys. zł zadośćuczynienia i 48 tys. zł odszkodowania. Uzasadnił to znacznym stopniem krzywdy, wyrządzonej mu w wyniku wyroku 4,5 lat więzienia, wydanego w 1983 r. przez sąd wojskowy za zorganizowanie podziemnego Radia „Solidarność”.

http://www.tvn24.pl/240-tys-zl-dla-romaszewskiego-za-dwa-lata-wiezienia-w-prl,299591,s.html

Komentarz: Wyrok sam w sobie jest zrozumiały, nie do zrozumienia jednak jest motywacja samego Zbigniewa Romaszewskiego. Partia do której należy (PiS) od lat głosi, że III czy też IV RP nie powinna zachowywać ciągłości prawnej z PRL. Jakże więc można domagać się od III czy IV RP płacenia za nadużycia prawa dokonane w PRL? To oznacza nic innego jak tylko akceptację zasady, że istnieje ciągłość prawna PRL-III/IV RP. To akceptacja Magdalenki i Okrągłego Stołu. I jakże to tak: dla pieniędzy? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “240 tys. zł dla Romaszewskiego za dwa lata więzienia w PRL”

  1. Ciągłość prawną PRL i III RP uznaje nawet tak znany anarchista jak Adrian Nikiel, a to już o czymś świadczy. Chociażby o tym, że ci negujący te następstwo prawne naprawdę odlecieli daleko. Jeszcze dalej niż pan Prezes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *