300 osób maszeruje pod dom Jaruzelskiego

Ok. 300 osób, w tym działacze ugrupowań prawicowych, dzisiaj po godz. 22 wyruszyło z pl. Konstytucji w Warszawie przed dom gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Marsz odbywa się w asyście policji. – To hańba dla wolnej Polski, że osoby odpowiedzialne za bezprawie w stanie wojennym nie zostały ukarane – mówił b. poseł Marian Piłka przed koncertem, który odbył się na pl. Konstytucji.

Wcześniej z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego na pl. Konstytucji odbył się koncert. Na ustawionej na placu scenie wystąpiły zespoły Kryzys i Fabrika.

– 13 grudnia wojsko zaatakowało naród zorganizowany w Solidarności – powiedział przed koncertem były prezes ZChN, niegdysiejszy poseł Marian Piłka.

Według niego „hańbą dla wolnej Polski jest to, że osoby odpowiedzialne za bezprawie w stanie wojennym nie zostały ukarane”. Symbolem tego – ocenił Piłka – jest fakt, że członkowie WRON wciąż noszą stopnie generalskie.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki powiedział, że uczestnicy zgromadzenia chcą oddać „hołd, cześć i chwałę bohaterom”. – Dziś gromadzimy się również pod hasłem „precz z komuną” – dodał. Dowodził, że hasło to jest wciąż aktualne 30 lat po stanie wojennym, bo „komunizm nie doczekał się swojej Norymbergi”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/300-osob-maszeruje-pod-dom-jaruzelskiego-to-hanba,1,4964935,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “300 osób maszeruje pod dom Jaruzelskiego”

  1. z tą Norymbergą to Winnicki poleciał trochę, oprócz braku podstawy prawnej do powołania samego trybunału, oskarżycielami byli również oprawcy, ci sami co w Katyniu mordowali kwiat naszego narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *