Jarosław Kaczyński:

Jarosław Kaczyński zeznał w procesie cywilnym, który wytoczył Radiu ZET, że celem sondażu radia o zleceniu latem br. przez sąd jego badań psychiatrycznych było zaszkodzenie mu „z oczywistym złamaniem prawa”.

Sąd Okręgowy w Warszawie kontynuował proces o ochronę dóbr osobistych prezesa PiS wobec Radia ZET i jego właściciela. Chodzi o opublikowanie sondażu, z którego wynikało, że 43 proc. Polaków popierało latem decyzję sądu o wysłaniu lidera PiS na badania psychiatryczne.

Stołeczny sąd rejonowy chciał badań na potrzeby procesu karnego, który Kaczyńskiemu wytoczył Janusz Kaczmarek za nazwanie go „agentem-śpiochem”. Zanim sąd wycofał się z tego, Radio ZET w lipcu opublikowało sondaż, z którego wynikało, że 43 proc. Polaków popiera decyzję sądu, a 41 proc. uważa ją za złą. Informację tę portal radia opatrzył zdjęciem Kaczyńskiego ze zdziwioną miną i podniesionymi brwiami.

Kaczyński pozwał radio za naruszenie swej prywatności (informacją o sondażu) oraz czci (bo na zdjęciu wyszedł „niefortunnie”; internauci komentowali, że już sama ta fotografia uzasadnia jego badania). Pozew żąda przeprosin w Radiu ZET i na jego portalu.

Pozwani chcą oddalenia pozwu, bo sondaże są „elementem debaty publicznej”. Pełnomocnik pozwanych mec. Tomasz Gałczyński argumentował, że informacje radia były prawdziwe, dziennikarze mieli prawo do ujawnienia sondażu, a sam Kaczyński ujawniał mediom swe pisma procesowe w sprawie badań.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-radio-zet-chcialo-mi-zaszkodzic,1,4968353,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Jarosław Kaczyński:”

  1. Mam wrażenie że coś niepokojącego robi się z Jarosławem Kaczyńskim. Syndrom oblężonej twierdzy? A może syndrom Jana Bez Ziemi? – choć może Jarosława Bez Ziemi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jarosław Kaczyński:

Do walki o to, by władza w Polsce wróciła do ludzi uczciwych, „którzy myślą kategoriami dobra publicznego” wzywał na spotkaniu z mieszkańcami Kielc prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po raz kolejny odniósł się do wystąpienia ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w Berlinie i stanowiska premiera na ostatnim szczycie UE w Brukseli. – Oddawanie innym decyzji dotyczących nas oznacza, że inne interesy, nie polskie, często sprzeczne z polskimi, będą decydować – mówił. – Tylko ktoś, kto jest – proszę wybaczyć – półgłówkiem, może tego nie rozumieć; u nas niestety tych półgłówków jest wielu – powiedział szef PiS.

Lider PiS powiedział, że prawdziwie polskie państwo to „uczciwa władza, która nie jest w ręku konfederacji lewych interesów, tylko w rękach ludzi, którzy myślą w kategoriach dobra publicznego, są uczciwymi Polakami”.

Kaczyński krytykował rządzącą koalicję PO-PSL za „brak troski o interes narodowy”. Także za to, że – jak mówił – sięgający co najmniej 800 mld zł dług publiczny chce spłacić kosztem pogorszenia bytu rodzin, sytuacji materialnej mieszkańców wsi, przez wydłużenie wieku emerytalnego oraz większe obciążenia podatkowe.

Lider PiS przeciwstawił zapowiedziane w exposé premiera Donalda Tuska projekty rządu, koncepcji programowej PiS, która zakłada pobudzenie gospodarki przez wzrost nakładów inwestycyjnych z obecnych 16 proc. PKB do ok. 25 proc., zmianę systemu podatkowego i sięgnięcie do innych rezerw – m.in. wyeliminowanie układów, odblokowanie przeszkód biurokratycznych oraz inicjatywy gospodarczej młodych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-wladza-musi-wrocic-do-ludzi-uczciwych,1,4964915,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jarosław Kaczyński:

Już jutro będzie można przeczytać obszerny wywiad Onetu z Jarosławem Kaczyńskim. Odpowiada w nim nie tylko na pytanie o cenę kilograma piersi z kurczaka. Stwierdza, że będzie lepszym premierem niż za pierwszym razem. Ujawnia też wyniki wewnętrznych sondaży PiS, wspomina także debatę z 2007 roku. Z Jarosławem Kaczyńskim rozmawia Jacek Gądek (Onet). Oto fragmenty wywiadu.

Jacek Gądek (Onet): – Pamięta pan decydującą debatę z 2007 r., kiedy Donald Tusk pytał pana oceny kurczaków, jabłek czy ziemniaków?

Jarosław Kaczyński (prezes PiS): – Dokładnie pytał mnie, o ile zdrożały. Dziś Tusk pewnie żałuje tego pytania. Za rządów PO wszystko drożeje, a Polacy pytaj go „jak mają żyć?”

Dziś pan wie, ile kosztują kurczaki? Zwykła pierś z kurczaka.

Kilogram piersi z kurczaka do pieczenia? Jest po kilkanaście złotych. Cena bywa różna – jak się pójdzie do budki obok mnie, to będzie drożej, ale za to blisko i dobrze. Jak się pójdzie do supermarketu, to będzie trochę taniej.

Kiedy ostatnio miał pan okazję, aby zrobić zwyczajne zakupy?

Przed kampanią wyborczą.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jaroslaw-kaczynski-dzis-tusk-pewnie-zaluje-tego-py,1,4851201,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *