Arcybiskup Jędraszewski rewolucjonistą!

W ostatni piątek, 11 stycznia, w łódzkiej katedrze, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tamtejszy metropolita, arcybiskup Marek Jędraszewski, zainaugurował tak zwane „dialogi w katedrze”. Z ich przebiegiem można się zapoznać tutaj: (http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=1f8f7838b9398938633a5c4c47ba7457).

         To zupełnie nowa inicjatywa. Inicjatywa – moim zdaniem, jak na warunki polskie – rewolucyjna. O to bowiem, każdy łodzianin może swobodnie zapytać swojego biskupa o wiarę. Może się z nim wraz miesiącu spotkać. Porozmawiać.

Tego do tej pory w Polsce nie było. Szczerze mówiąc to nawet nie przychodzi mi do głowy czy gdziekolwiek indziej, w innym kraju, o czymś takim słyszałem?  Chyba nie. W tym względzie arcybiskup Jędraszewski jest prawdziwym rewolucjonistą!

         Tyle dziś mówi się o Nowej Ewangelizacji. Na czym ona ma polegać? Otóż właśnie na tym! Że dziś wiara może być tylko indywidualnym wyborem jednostki. Kończy się wiara traktowana jako owoc tradycji, kultury, czasem nawet rodzinnego przekazu. To dziś musi być bardziej przekonywanie. Rozmowa. Oferta. Walka o każdą duszę. I to właśnie zapoczątkował w Łodzi arcybiskup Jędraszewski. Moje uznanie!

Jan Filip Libicki

www.facebook.com/flibicki

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *