Armia Syryjska wzięła do niewoli 10 francuskich komandosów w tym pułkownika

Oddziały syryjskiej armii wzięły do niewoli dziesięciu francuskich żołnierzy niektórzy z nich są wyżsi stopniem. Według syryjskich mediów Francuzi zostali złapani w rejonie Bab Amr w Homs, a wśród nich jest oficer w randze pułkownika.

Francuska agencja informacyjna przedstawiła wydarzenie w następujący sposób. Podczas bitwy pod Homs w armia syryjska otoczyła około piętnaście tysięcy uzbrojonych bojowników. Niektórzy z nich zostali aresztowani, francuscy komandosi syryjscy przedstawili się i poprosili, aby zostać uznanymi za jeńców wojennych. Francuski oficer odmówił wyjawienia liczebności oddziałów i charakteru swojej misji w Syrii.

http://narodowcy.net/armia-syryjska-wziela-do-niewoli-10-francuskich-komandosow-w-tym-pulkownika/2012/02/29/

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Armia Syryjska wzięła do niewoli 10 francuskich komandosów w tym pułkownika”

  1. Dlatego dzis juz we Francji nie bardzo mozna komus doradzic kariere wojskowa, bo moze byc uzyty do walki w celach sprzecznych z interesem Francji.Francja byla kiedys pania Syrii, Francuzi bili sie tam przeciw Anglikom, a dzis armia francuska realizuje interesy anglojezycznego systemu w swojej bylej kolonii….

  2. Pewnie wkrótce zostaną wypuszczeni, po czym, wróciwszy do kraju, otrzymają kilogramy medali, m.in. za męstwo 🙂 Od razu nasunął mi się kawał z brodą: Ile biegów ma czołg francuski? Cztery wsteczne i jeden przedni na wypadek ataku wroga od tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *