Beata Kempa:

Na początku przyszłego roku planujemy powołanie nowej formacji prawicowej na kanwie klubu Solidarna Polska – zapowiedziała w Kielcach posłanka SP Beata Kempa.

Kempa podczas konferencji prasowej dodała, że najważniejszą kwestią jest obecnie stworzenie „bardzo spójnego i jednoznacznego” programu ugrupowania, nad którym wspólnie z ekspertami pracują działacze Solidarnej Polski. Tłumaczyła, że SP chce budować „szeroką prawicę na bazie bardzo twardego fundamentu, jakim są: wartości, patriotyzm i katolicka nauka społeczna”.

Posłanka poinformowała, że koordynuje tworzenia klubów Solidarnej Polski w całym kraju. Jak dodała, odzew społeczeństwa jest bardzo duży. – Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć: nie będziemy nikogo przeciągać na swoją stronę. Ta formuła, którą proponujemy jest przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą z radością pracować po prawej stronie sceny politycznej, w sposób nieprzymuszony – tłumaczyła.

Kempa mówiła, że na Dolnym Śląsku, Śląsku i Lubelszczyźnie chęć przystąpienia do klubów SP wyraziły głównie osoby o prawicowych poglądach, które „z jakichś przyczyn nie zagłosowały na PiS i nie poszły do wyborów”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kempa-nowa-formacja-prawicowa-na-poczatku-przyszle,1,4938151,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *