Ziobro i Kaczyński przed TS?

Klub SLD zajmie się w czwartek wnioskiem o Trybunał Stanu dla prezesa PiS, b. premiera Jarosława Kaczyńskiego i b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – poinformował rzecznik klubu Dariusz Joński. Sprawa ma związek z ustaleniami komisji śledczej ds. Barbary Blidy. Nad własnym projektem ws. postawienia dwóch polityków przed TS pracuje też Ruch Palikota, który w tej sprawie liczy na współpracę z SLD.

Klub SLD zajmie się w czwartek wnioskiem o Trybunał Stanu dla prezesa PiS, b. premiera Jarosława Kaczyńskiego i b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – poinformował rzecznik klubu Dariusz Joński. Sprawa ma związek z ustaleniami komisji śledczej ds. Barbary Blidy.

– Ryszard Kalisz przygotowuje taki wniosek – powiedział Joński na środowej konferencji prasowej. Dodał, że podczas czwartkowego posiedzenia klubu posłowie Sojuszu będą rozmawiać na ten temat. Jak dodał, po czwartkowym posiedzeniu posłowie mają zamiar rozpocząć zbiórkę podpisów pod wnioskiem.

Postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS to jedna z rekomendacji, jakie znalazły się w raporcie komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. Komisją w ubiegłej kadencji kierował Kalisz. Raport został przedstawiony w Sejmie minionej kadencji pod koniec sierpnia.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziobro-i-kaczynski-przed-ts-bedzie-wniosek,1,4937798,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *