Benedykt XVI wyraził radość ze współpracy abp Michalik – Patriarcha Cyryl I

Gosc.pl donosi:

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański i udzieleniu zebranym błogosławieństwa apostolskiego (…) W słowie skierowanym do Polaków Ojciec Święty z uznaniem wyraził się o podpisanym 17 sierpnia br. przez patriarchę moskiewskiego i całej Rusi Cyryla i abp. Józefa Michalika Wspólnego Przesłania do Narodów Polski i Rosji o pojednaniu.

http://gosc.pl/doc/1268449.Wazne-wydarzenie-ktore-budzi-nadzieje

Komentarz: Czekam na „prawdziwie-patriotyczne” komentarze, że Benedykt XVI jest „agentem” z „Rozwiedki”. Ośmielicie się? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Benedykt XVI wyraził radość ze współpracy abp Michalik – Patriarcha Cyryl I”

  1. Czy Ojciec Swiety zauwazyl, ze tu nie ma miejsca „pojednanie z prawosławiem” tylko zblizenie polsko-rosyjskie? Nie wiadomo kto i jak Go informuje….

  2. Oczywiście, że się ośmielą. Zapewne napiszą, że skoro Benedykt XVI jest Niemcem, to przecież wiadomo, że jak chce współpracować z Rosją, to bez wątpienia przede wszystkim przeciw Polsce.

  3. Niestety dla większości jest to przejaw dialogu międzywyznaniowego, a nie zbliżenie polsko-rosyjskie. Jestem na Suwalszczyźnie i właśnie dziś w kościołach czytano list ordynariusza diecezji ełckiej, w którym włąsnie wyakcentowano kwestię owego dialogu.

  4. @AG Oczywiscie, sa sily ktorym zalezy na nadaniu temu wydarzeniu interpretacji demoliberalnej.Oni sa w stanie cala sprawe utopic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *